Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Problem komunikacji przez zlacze diagnostyczne

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez norbitor Zobacz posta
    Wystarczy podpiąć nieczynną kontrolke "check" (tak jak to jest rozwiązane w modelach USA) i czytać kody błyskowe pedałem gazu.
    w m30 tez jest to mozliwe? jesli tak to czy byl jakis temat zwiazany z podlaczeniem check i kodami bledow?

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Sam mam tak zrobione. Jak by co, to mogę opisać jak zrobić. Wykonalne w Motroniku 1.2, 1.7 i 3.1. Kody czyta się i kasuje pedałem gazu.
    (0o=[][]=o0)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Jesli chodzi o temat zwiazany z wciskaniem gazu jest opisany tu:
    http://www.ultimate-bmw.com/bmw_know...ault_codes.htm
    Co do mojego problemu...
    Czyli tego nie nalezy nabywac?
    http://allegro.pl/diagnostyka-bmw-in...604011316.html
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 05-06-2011 o 14:19

  4. #14
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak to kupisz to zrobisz ogromny błąd.
    Na USB nie da rady.
    Musi być na port COM!!!
    Kup coś takiego i będziesz zadowolony:
    http://bmw-diag.pl/Thread-Interfejs-...?highlight=ads
    Sprawdzone.
    Nie zapominaj o com w laptopie. Musi być fabrycznie zamontowany lub karta pcimcia z adresem 3f8.
    Ja mam jedną kartę z dwoma portami com ale nie ma możliwości pod windows zmienić adresu.
    Specjalnie kupiłem stację dokującą bo adres 3f8 był zarezerwowany pod nią. Nie można było użyć innego urządzenia.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 05-06-2011 o 20:27
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Dzieki kolego za info. Drogi troche ten patent ...no ale cóż. Co do mojego laptopa i karty z portem COM musze obadac sprawe adresu 3f8.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 05-06-2011 o 21:26

  6. #16
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Adres się wyświetla we właściwościach portu com w zakładce zasoby. Jest tam w niektórych przypadkach możliwość zmiany adresu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar hakero
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    30
    BMW
    740i x5 530i e60
    Skąd
    Łykoszyn Lubelskie
    A co chcesz diagnozowac jak tylko silnik abs skrzynie i pare innych to wystarczy ci kabel vag i przejscowka na 20 pinow nie bedzie tam licznika pdc niestety ale na usb bedzie dzialalo ja mam ads i vag i do typowej zabawy z samochodem sprawdzenia bledow wystarcza ten tani a skoro ktos tam nie mogl sie z twoim autem polaczyc to sprawdz czy w gniezdzie sa sygnaly i napiecia ok i do tego zwykly miernik wystarczy

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Za pomoca miernika sprawdzilem ze masa i 12V sa OK.

  9. #19
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Miernikiem to wiesz jak się obsłużyć i do czego służy?
    Oprócz miernika to przydała by się żarówka przynajmniej 55wat, taka jak od świateł mijania lub długich.
    Wszelkie pomiary zasilań robi się pod obciążeniem. Bez obciążenia pomiar jest nie wiarygodny.
    Podpinasz żarówkę między pin 19 a 14 i wtedy mierzysz napięcie. To samo między 16 a 19. Oczywiście na włączonym zapłonie. Dla sprawdzenia masy porównujesz napięcie między 14 a inną masą np na silniku i pinem 19.
    Można jeszcze zmierzyć napięcia na liniach komunikacyjnych. Trzeba włączyć zapłon i tylko miernikiem bez obciążenia sprawdzić napięcia. Powinny być powyżej 8 volt. Linia k to pin 20 lub 17 a linia L to pin 15.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Mam huz wszystko co potrzebne.Aby wszystko zagralo uruchomilem kompa z plyta główną posiadajacą RS232.Swiezo zainstalowany system XP SP3 i wszystko co potrzeba.Instalka według instrukcji Nerwus-a itd. Jednak nie moge w VMware utworzyc wirtualnego dysku.Krew mnie zalala.Okzuje sie ze po instalce Vmware on nie prosi o zrestartowanie systemu tak jak to widac w instrukcjach.I co jak sądzę ma wpływ na powodzenie moich staran, w zakładce Automatic Bridging mam na stałe zaznaczona opcje o ktorej mowa w instrukcji instalacji.ALE jest ona jakby nieaktywna.Czyli zaznaczona na stale.Bez mozliwosci wyboru.Pole gdzie jest zaznaczona opcja jest bez mozliwosci zmiany.Instalowalem pozniej dla sprawdzenia to na innym kompie tez z XP i zlaczem RS na plycie i jest to samo.Ale dzis zainstalowaem to na swoim "domowym " kompie nowej generacji bez RS232 tez na syst.XP w celu sprawdzenia czy bedzie to samo i okzuje sie ze tez po zainstalowaniu Vmware nie prosi o zrestartowanie system tak jak to widac na instr.Nerwus-a ALE w zakładce Automatic Bidging moge sobie zaznaczac opcje.Prosze o pomoc bo przez to stracilem mase czasu wstepnie myslac ze problemem jest cos innego.Co moze odpowiadac za poprawne zachowanie Vmware 5?Co ja mam zle ustawione w systemie? Tak jak wspomnielem,swiezo zainstalowany XP.Nic nie nasmiecone.Adres 3F8-3FF OK.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •