Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: dmuchawa we wnece na nogi pasazera??

  1. #1
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    dmuchawa we wnece na nogi pasazera??

    witam,
    dzisiaj zauwazylem dziwny objaw, w sumie nie wiem czy to nie wystepowalo wczesniej i nie zwracalem na to uwagi, ale nie kojarze, otoz nawet przy wylaczonym nawiewie slysze jakby pracowala jakas dmuchawa. odglos dochodzi z wneki na nogi pasazera. Sek w tym, ze nic nie dmucha na nogi pasazera, nie czuc zadnego podmuchu, wyciagnalem schowek i na scianie grodziowej w prawym rogu jest otwor zakonczony wystajaca guma, troche z niego jakby wialo, ale szum slyszalny jest jak przy wlaczonym nawiewie.
    Ktos doswiadczyl podobnej sytuacji? z gory dzieki

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    możliwe że jest to wentylatorek w skrzynce z komputerami silnika skrzyni itd i dmucha powietrze przez ścianę grodziową do wnętrza

  3. #3
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Tak to na pewno to: http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...trol_unit_box/ -tak wygląda cały układ. Z tego co mi wiadomo to podobno M60 (oraz chyba M70) generują dużo ciepła i właśnie dlatego skrzynka z komputerami jest wentylowana. Sama skrzynka składa się z plastikowych pokryw przedzielonych aluminiowym korpusem w który to jest wkręcony czujnik temperatury (włącza się on przy temperaturze 44 stopni Celsjusza - na rysunku element nr 12) i to właśnie on daje sygnał do wiatraczka że jest zbyt wysoka temperatura. Osobiście włożyłem to również do mojej poprzedniej siódemki z M30B35 gdyż wszystkie kostki były w instalacji wystarczyło tylko dołożyć czujnik, wiatraczek i pozostałe elementy.
    Ostatnio edytowane przez avecezarave ; 03-06-2011 o 22:54

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Tak możliwe że to albo też może słyszysz silniczek z panelu klimy z wiatraczkiem który "podaje" powietrze z wnętrza do czujnika temperatory ale nie wiem czy masz taki dobry słuch żeby to słyszeć :P

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Witam,
    dzieki Panowie za wyjasnienie, podejrzewalem jakas dmuchawe, ale nie wiedzialem co to moze byc i skad sie brac, jeszcze ra dzieki
    nie to na bank nie jest klima, odglos wyraznie dobiega z wneki na nogi pasazera, poza tym klima u mnie pusta narazie :D
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 04-06-2011 o 07:58

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez KaczyDJ Zobacz posta
    Tak możliwe że to albo też może słyszysz silniczek z panelu klimy z wiatraczkiem który "podaje" powietrze z wnętrza do czujnika temperatory ale nie wiem czy masz taki dobry słuch żeby to słyszeć :P
    Kaczy przecież kolega piszę że z okolicy nóg pasażera, no chyba, że Ty masz panel klimy w nogach pasażera zamiast pod radiem.
    Poza tym Czarek wyjaśnił dość jasno o jaki wiatraczek chodzi w temacie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •