Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Komora silnika ...

  1. #11
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A w Wawie właśnie jest zamieć śnieżna ;(

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    ja pod macha pryskam zwyklym "plakiem" do tapicerek, wycieram do sucha i robi robote..a co do mycia cisnieniowego to slyszalem kiedys ze powinno sie to robic (jezeli juz sie tak bardzo uprzesz) na odpalonym silniku
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tez cos takiego slyszalem ale wydaje mi sie to wielka bzdura,

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mi radzili zawsze myć na zimnym - szok termiczny może coś zniszczyć, ale przewaznie myje w kiblach więc im juz i tak nic nie zaszkodzi, często bywało że nie chciał zapalić, ale dobre suszenie (świece, wtyczki itp) i było git...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    124
    BMW
    było 735i
    Skąd
    Poznań/Brighton
    Kiedyś jak robiłem na myjce to tam zawsze myli na odpalonym silniku ale z kolei nigdy nie pryskali bezpośrednio na silnik tylko blachę. No i oczywiście gorącą wodą.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6
    BMW
    Exx
    Skąd
    IS
    Ja dorabiam na myjnii i tam myjemy mocniejszym plynem, karcher na 70 st. C i raczej na odpalonym silniku bo zdarzylo sie kilka razy ze samochody nie odpalaly (nie dotyczy dizli). Zdarzalo sie czasem ze wygluszenie maski sie odrywalo jak za bardzo namoklo.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    odświeżam temat
    mam ładny preparat do mycia silnikó firmy K2, w poprzdnim dieslu dość ładnie usuwał jakieś tam plamy oleju czy podobnych rzeczy
    a teraz stwierdziłem że m73 jest tak śliczne że trzeba go zrobić na błysk
    wszystkie plastiki i węże planuję myć tym środkiem, a czym zabrać się za kolektor itp czyli części srebrne metalowe bo są pokryte jakimś takim nalotem
    docelowo chcę zrobić to tak ;p
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    fakt fajnie to wyglada ale ja jakos boje sie wpasc w komore silnika z myjka...:P jak kolega wyzej pisal:P szmatka i plak:P ale przy tym pracy troszke jest:P ale warto:P jak sie dokladniej nazywa ten preparat k2 ?:>

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    kiedys silnik umylem i autko stalo dwa tygodnie....swiecila sie kontrolka oleju, co dziwne na kompie nic nie pokazywalo....okazalo sie, ze zalany byl czujnik cisnienia oleju znajdujacy sie w obudowie filtra oleju. gdzies doczytalem, ze w pozniejszych rocznikach byla na nim montowana gumka ( uszczelnienie) zapobiegajace dostawaniu sie wody do srodka wtyczki.


    Saillupus elementy aluminiowe i metalowe sa zakonserwowane, i stad ten nalot zoltawy jesli dobrze Cie zrozumialem:> wydaje mi sie ze na to tylko papier scierny:P

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja czasem myję ciśnieniowo komorę silnika, ale zwykle nadkola, trochę plastiki, unikam mycia silnika bezpośrednio. Zawsze zabezpieczam szmatkami miejsce, gdzie są komputery i po drugiej stronie. gdzie jest np. zbiorniczek z płynem hamulcowym. Zawsze robiłem to na zimnym motorze i nigdy nie było problemu z odpaleniem. Jeśli już pryskać karcherem na obudowę silnika, to dosłownie kilka sekund, tak, żeby szybko zmyć kurz. Uważajcie na wygłuszenie, które jest od między silnikiem a karoserią - karcher na pewno to poprzecina.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •