Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dziwny Objaw EML

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90

    Dziwny Objaw EML

    Panowie spotkalo mnie dzisiaj cos dziwnego. Mianowicie jadac do roboty, autko mi zgaslo przed swiatlami, kiedy zapalilem tocząc sie jeszcze pojawila mi sie kontrolka EML, dojechalem na niej do pracy( autko oczywiscie stracilo na mocy). Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka zgasla, i sie juz nie zapala.Zastanawia mnie co to mogło byc , mysle ze komp dostal warjacji zpowodu odpalenia autka w ruchu ale sam nie wiem poradzcie cos jak mozecie.
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    sciagnij tylne siedzenie - zebys mial dojscie do akumulatora. Na ktoryms kablu (albo kilku) bedzie izolacja - a w srodku taki smieszny bezpiecznik z metalu (ktory z czasem sie topi).

    Mozliwe ze tej koszulki n kablu od razu nie zobaczysz - takze pociagnij za kable - tak zeby powychodzily zza oslon lub dywanikow.

    Najprawdopodobniej - taki bezpiecznik - jest u ciebie juz przepalony - i kabel nie dostaje wystarczajacego napiecia.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90
    Dzieki bardzo sprawdze to jak tylko bede mial chwile wolna. Jeszcze raz dziekuje i Pozdrawiam serdecznie.
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Tez mam problem z EML-em

    Testujac "sposobem na mrugniecie" (czyli przycisniecie hamulca, trzymanie przycisku ASC i przekrecenie stacyjki w pozycji ON) po mrugajacej diodzie kontrolki ASC wychodzi EML error !?

    Dodam ze na wolnych silnik mi "skubie" nie wkreca sie tak jak powinien nio i tempomat łapie na chwile i po krótkiej chwili pucszcza :cry: Podmieniłem juz kostke na której slizgaja sie szczotki EML-a z przepustnicy z 750 ale teraz jest nawet gorzej, nie reguje na pedał gazu, lub reaguje z opóznieniem, sam zmienia predkosc obrotowa silnika, tem,pomat łapi na jeszcze krótszy czas i bede wracał do swojej..

    Wiem ze sprawa moze byc skomplikowana i napewno taka jest ale moze sie ktos spotkał z podobnymi objawami?

    Dodam ze elektroniczne przepustnice do E32 to wiekszy rarytas niz przepływki do tego modelu ;) i nikt gwarancji mi nie da ze ta nowo kupiona tez walnieta nie bedzie

    pzdr

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1

    Re: Dziwny Objaw EML

    Cytat Zamieszczone przez ralf78
    Panowie spotkalo mnie dzisiaj cos dziwnego. Mianowicie jadac do roboty, autko mi zgaslo przed swiatlami, kiedy zapalilem tocząc sie jeszcze pojawila mi sie kontrolka EML, dojechalem na niej do pracy( autko oczywiscie stracilo na mocy). Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka zgasla, i sie juz nie zapala.Zastanawia mnie co to mogło byc , mysle ze komp dostal warjacji zpowodu odpalenia autka w ruchu ale sam nie wiem poradzcie cos jak mozecie.

    Witam

    Mam identyczny problem ale w e46 m3, już kilka razy zapalał mi sie napis "EML" (jakies 4-5 razy) ale zawsze gdy wylaczylem/wlaczylem silnik pomagalo az do wczoraj... zapalilo sie i juz niezgasło.. objawy takie same słaba reakcja na gaz i około 30% dostepnej mocy :/ dałem dzisiaj auto do serwisu i zobaczymy co bedzie... ale napewno niedam sie zbajerowac na nową przepustnice bo w aucie ktore ma 4 lata przepustnica niemogła sie zużyc.. podejrzewam ze to jakis błąd komputera lub jakies kable niestykają, prubowałem znaleś ten bezpiecznik przy akumulatorze o którym mówił <Sebek> jest tam jakaś kostka na kablu ale tak zbudowana ze niemam pojecia jak ją otworzyć..(moze dlatego ze inny model auta i niema takiego czegos) jestem ciekawy przez co to poszło, auto było garażowane caly rok wiedz niebyło narażone na zawilgocenie elektroniki..



    Jezeli ktos miał taki sam problem w e46 (silnik 6 cylindrowy) i udało mu sie usunąć tą usterke prosze o podzielenie sie wiedzą na pw. lub na forum (jezeli to niebedzie OT ;) )





    Pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Kolego PXV tu to raczej 7 nio ale nie o tym mowa ;) jak dla mnie to przyczyny moga byc 2 albo przepustnica albo sterownik co juz było wałkowane w nieskonczonosc.. patrzyłes czy w miejscu sterowników nie ma wody? Pytasz dlaczego sie zepsuło a ja mam takie powiedzenie jednego z moich mechaników ze:

    "Nowe to sie moze popsuc a stare to sie musi posuc.."

    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •