Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wyciek, pompa wody w e32.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Wyciek, pompa wody w e32.

    Witam.
    W V8 M60B30 ubywa plynu chlodzacego. Patrzac od gory na pompe wody widac ze jest na niej mokro.Wyciek nie jest wielki ale pol litra ,moze wiecej na 100km ubywa.Nie wiem dokladnie z ktorego miejsca tej pompy cieknie.Nie mialem mozliwosci demontowac osprzetu w jej okolicach ktory ogranicza mi obejrzenie pompy.Pytanie czy ktos ma doswiadczeia z taka sytuacja? Czy jest w V8 jest jakis znany defekt zwiazany z wyciekiem z okolic pompy?Cos tam ma tendencje to rozszczelniania? Czy musze sie szykowac na zakup nowej pompy? A jesli faktycznie wymiana, to czy ktos moze mnie poinstruowac opisem procedury jej wymiany? Duzo klopotu z tym?Tak pozatym niema zadnych problemow z chlodzeniem. W Internecie znalazlem tylko szczegolowy opis wymiany ale w V12.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 05-06-2011 o 15:58

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    trzeba najpierw zobaczyc skad cieknie a pozniej martwic sie pompą.
    musisz sprawdzic.
    pompe w v8 zmienia sie podobnie jak w v12
    po 18 latach wszedzie moze

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Epox
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    16
    BMW
    BMW730 E38 M60
    Skąd
    Człuchów - Geesteren NL
    Witam mam ten sam problem tylko ze u mnie cieknie z łożyska ośki od wiatraka a poza tym mam tam luz jak łapie za łopaty wentylatora to jest luz w górę i duł i to duży mam kupioną pompę i teraz nie wiem za co po kolei się zabrać ściagałem wszystkie weże gumowe wiatrak bede sciagał jutro bo nie mam takiego klucza na miejscu a z reszta jak sprawa wyglada w M60 Prosze was o jakies dobre rady i podpowiedzi typu fotki
    Zamiast krwi etylina.Zamist serca trurbina.Zamiast kregosłupa kolumna Macphersona

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    Cytat Zamieszczone przez Epox Zobacz posta
    Witam mam ten sam problem tylko ze u mnie cieknie z łożyska ośki od wiatraka a poza tym mam tam luz jak łapie za łopaty wentylatora to jest luz w górę i duł i to duży mam kupioną pompę i teraz nie wiem za co po kolei się zabrać ściagałem wszystkie weże gumowe wiatrak bede sciagał jutro bo nie mam takiego klucza na miejscu a z reszta jak sprawa wyglada w M60 Prosze was o jakies dobre rady i podpowiedzi typu fotki
    Nie wiem jak jest w m60 ale najpierw sprawdziłbym wszystkie węże, mogły po prostu ze starości popękać i puszczają płyn, może być masa powodów. Jak masz wymieniać pompę wody to sprawdź czy na wisko nie ma luzu bo jak jest już mocno wyjechane to nawet nowa pompa wody ci poleci ja tak miałem w moim m30b30
    wisko miało luz i przez to łożysko na pompie poszło, oczywiście też przyczyniło się to że po 20 paru latach wszystko powoli prosi się o wymianę. Pozdrawiam i powodzenia
    Ostatnio edytowane przez mynio88 ; 06-06-2011 o 09:25

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Epox
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    16
    BMW
    BMW730 E38 M60
    Skąd
    Człuchów - Geesteren NL
    Witam Wisko mam dobre pompe zdemontowalem i widac na oko ze jest uszkodzona a pozatym ten luz na walku.Teraz borykam sie z problemem jak odkrecic wisko od starej pompy jestem w Holandi a tu ostro kasuja za takie zeczy jak sie robie "Totalny Zonko".Wisko zostalo na starej pompie
    Zamiast krwi etylina.Zamist serca trurbina.Zamiast kregosłupa kolumna Macphersona

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    jest lewy gwint, popatrz na nowa a dostaniesz olsnienia

    epox tu e32 jest ale w e38 tez lewy gwint

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    No właśnie lewy gwincik jest jak dobrze pamiętam to chyba klucz 22 a może 18 napewno coś koło tego, jak nie chce puścić to młotek i "ogień" po kluczu :D już parę razy odkręcałem wisko i nie było problemów

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    kolego z wawy, jakby co mam pompe wlasnie do e32 m60(jest inna od tej z e38), a druga sprawa wymienialem w swojej e38 ta pompe i jesli chcesz chetnie pomoge wymienic.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •