Witam
mam 750, końcówka 99r
zaświeciła mi się kontrolka check engine
po podłączeniu pod komputer pokazało błąd lewej lambdy przed katem
więc w ciemno kupiłem nową.... i nadal pokazuje nieprawidłowość ale mniejszą (kontrolka zgasła)
po zapaleniu się kontrolki auto paliło 30l/100 a poprzednio się mieściłem w 23 co i tak nie było świetnym wynikiem
teraz pokazuje nadal niższe wartości na lewej przedniej sondzie (zamieniałem nawet stronami więc to nie jest jej wina), dodatkowo że mieszanka za bogata, sondy przed katem i za pokazują tą samą wartość
i też nie wiem czy to tak ma być, czy jest to związane z powyższym, ale ojciec mówi że też coś jest nie tak: jak przyśpieszam to do 3-4tys obrotów auto jest przeciętne (np jak 730d) a powyżej to aż wciska w fotel a silnik wolnossący jednak powinien od samego dołu iść równo jak strzała
co możecie poradzić? Iść do jakiegoś tłumikarza żeby wyciął katalizatory i zobaczył co w środku? Mechanik mówił że może być coś nie tak ze sterownikiem silnika? (podobno lewa strona silnika też wyrzuca jakieś małe błędy – jakby świece się kończyły, ale nie mieliśmy czasu dziś rozbierać pół silnika bo podobno do świec jest ciekawy dostęp)
no chyba przekazałem całą wiedzę jaką mam :) teraz prosiłbym o jakąś diagnozę
lubię mieć auto w stanie perfekcyjnym więc może robię z igły widły
z góry dziękuję
pozdrawiam