Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wyciek z bloku silnika od strony skrzyni PILNE!!

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d

    Wyciek z bloku silnika od strony skrzyni PILNE!!

    Witam, pewnego dnia pod autem pojawiła sie plama, dół silnika cały zafajdany olejem silnikowym. Po umyciu wyszło że cieknie na łączeniu silnika ze skrzynią. Do roboty, padło na uszczelniacz wału. Wymieniony, wszystko złożone. Dalej cieknie. Rozbiórka, wydawało się że znów wadliwy uszczelniacz, wymiana i składanie, dodatkowo wymieniona odma na nówke. Znów leci. Rozebraliśmy i zapaliłem go bez skrzyni, okazało się ze leci z tych otworów na zdjęciu O co chodzi Prosze o pomoc



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 02-06-2011 o 21:35

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Te otwory to odpływy z przestrzeni pod kolektorem dolotowym. U mnie lał się nimi płyn chłodzący, jak puściła uszczelka pokrywy.

    Na zdjęciu zaznaczone zielonym kółkiem.
    Załączone miniatury Załączone miniatury valley_pan_peek.jpg  
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Te otwory to odpływy z przestrzeni pod kolektorem dolotowym
    Dokładnie tak. Więc jeżeli to olej to nie cieknie z uszczelniacza wału, ale spod głowicy lub spod dekla.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Tak też myślałem, ale nie możliwe że lał się przedmówcy tam płyn i miał wyciek spod dekla. Jeżeli jest wyciek spod dekla to może tylko lecieć olej... O mnie chyba wróży to uszczelkę pod głowicą po w 5 min ubywa około pól litra oleju. chyba że co innego cieknie, właśnie rozbierają mi to... mam nadzieje że do wymiany uszczelki pod głowicą jnie trzeba wyciągać silnika. pozdro

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Sprawa wygląda nie ciekawie. Zdjęty kolektor - pełno oleju pomiędzy głowicami. Zdjęta pokrywa lewej głowicy (5-8 od strony kierowcy) okazało się się łepek szpilki w górnym lewym rogu odpadł - stąd olej gdyż przy kanale olejowym się to stało i dmuchało olej nazewnątrz głowicy przez uszczelkę. Ale to był początek. Okazało się że szpilka wyszła z gwintem. Nie poddaję się. Przegwintowałem to bez ściągania głowicy na 11 szpilke. Udało sie, szpilka wkręcona momentem 120!!! * 80 80. Jestem w trakcie składania kolektora i reszty i o wynikach poinformuję niebawem. Wiem że wszyscy będą komentować to jako najgorsze lecz postanowiłem zrobić eksperyment czy po dociągnięciu wyciek ustanie. Myśle że uda sue obalić wszystkie mity, i wyciek ustanie. Uszczelka jest metalowa więc powinno ustąpić. NIE NALEŻY TEGO NAŚLADOWAĆ GDYZ JEST TO EKSPERYENT A NIE NAPRAWA USTEKI, prawidłowo powinno się zwalić głowice dać ją do planowania, nową uszczelkę i wiele innych zabiegów... Pozdrawiam

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1 Zobacz posta
    ...
    Jeżeli zadziała, to nie ma się czym przejmować. Robiłem podobny patent i zadziałało (śmiga już dłuższy czas) - ktoś powie "ale jak wolę ściągnąć głowice i mieć pewność" - pewności to nie ma nawet jak się nowy samochód w salonie kupuje.


    Cytat Zamieszczone przez mandrax1 Zobacz posta
    ale nie możliwe że lał się przedmówcy tam płyn i miał wyciek spod dekla. Jeżeli jest wyciek spod dekla to może tylko lecieć olej...
    Ale mogło się lać spod dekla kanału chłodzenia pomiędzy głowicami - tego dużego pod kolektorem dolotowym.
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 04-06-2011 o 21:39

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    uszczelka nie jest stalowa... był juz podobny przypadek ze szpilką włsnie w tym miejscu co u ciebie i jest nawet fotorelacja z naprawy...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Mi się wydaję że może to żyć jeszcze chwilkę. Jednak na wszelki wypadek dociągnąłbym troszkę wszystkie szpilki.

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Koledzy operacja udała sie ALE !!! przy składaniu, podczas zakładania wydechu majstrowi spadł na ziemie. Zwróciłem na to uwage bo nie lubie tego... ale złożyli fura chodzi a co najważniejsze nie cieknie.Tylko jest mały problem, auto chodzi na wolnych kiepsko, tak na siłe, z wydechów czuć nie przepalone paliwo a na kompie wyskakuje najpierw sonda 2, po chwili dłuższej sonda 1. Czy jest to przypadek że jak upadł im wydech cały z sondami to sie popsuły czy poprostu możliwe też że są sprawne tylko odwrotnie podpięte?? Może poprostu padły ?? dziwne, może coś odwrotnie lub wogóle nie podpięte?? czy od upadku możliwe że obydwie sondy padły??
    pomocy


    -----------------------------
    EDIT
    Nie bede zakładał nowego wątka gdyz ta usterka wystą[iła dokładnie po usterce z tematu.
    Mianowicie sondy wymienione i tak samo na komputerze siagnostycznym występuje ta sama usterka sot. Sondy 1 i 2.
    Co jest?? Jak w temacie wyżej grzebane było tylko: zdjęty kolektor i pokrywa zaworów, dodatkowo wymieniona została odma na nową i olej z filterm. Może jakies podciśnienia są odp. np za błąd sondy?? lub inna nieszczelność??

    Poza tym na urządzeniu diagnostycznym sondy nic "nie rysują" a są nowe.
    Na kompie BC spalanie siega 28 litrów, z rury czuć że paliwo idzie rurą...
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 07-06-2011 o 13:56

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witam mam pytanko czy taki wyciek jak opisuje kolega mandrax1 w pierwszym poście jest możliwy tylko gdy jest uszkodzona uszczelka pod głowicą czy może są jeszcze inne powody?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •