Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Brak mocy w bmw e32 ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo

    Brak mocy w bmw e32 ?

    Witam. Mam pytanie czy to normalne ze moim 7er z silnikiem M60 b30 nie moge na asfalcie zerwać kapcia?? Mam felgi 17 i opony 235 szerokości, ale to dziwne, chyba... Niby zbiera sie normalnie ale mój mechanik mówi że dla niego jakoś zbyt wolno. Gdzie może byc problem??? zapchany katalizator?? Proszę o sensowne odpowiedzi i opinie:)
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 31-05-2011 o 18:00

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Jesli chodzi o pierwsz czesc pytania to nie bardz dobrze ja na 19" 275szer bez problemu pale (ale tego nie robie:p) odkrec wydech przed katem i bedziesz wiedzial czy kat zapchany?!Pod kompa paodlaczales?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo
    Komp nic nie pokazuje. właśnie, muszę sprawdzić katalizator.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Może sprzęgło już nie takie jak trzeba. Moja E34 ładnie na 1 paliła a na drugim biegu od razu zamulenie.Kupiłem nowe sprzęgło,wsadzam "dwa" i praktycznie nie ma różnicy jak na 1.Tzn że nie czuje tego drugiego biegu

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo
    Moze i tak... Tylko że jak ma max mocy tj 3500 obrotów to na rondzie na mokrym asfalcie straciłem przyczepnośc na 2 biegu... Ogólnie nie chodzi mi o to by palić gumę. Poprostu zastanawiam sie co może byc nie tak...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a podstawa automat czy manual??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    zamiast "wróżyć z palenia kapcia" przystaw się do innego auta o podobnych w teorii osiągach i zobacz jak sobie Twoje BMW radzi....
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    zmierz do 100km/h i wtedy mozna gdybac. a palenie pozostaw palaczom.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Witam !
    Podepnę się z moim problem tutaj bo dotyczy on m30b35 silnika w mojej e32

    Sprawa ma się tak autko ma automat , sekwencyjny gaz.
    Benzyna czy gaz jak mam zapięty na postoju bieg to czuć drgania do tego. jeśli wciśkam gaz płynnie i nie mocniej jak na 1/3 to przyśpiesza w miarę sprawnie.
    Ale prawde mówią w porównaniu do mietke w124 280e w automacie to jest delikanie mówiąc ospały.

    Fakt jutro mam zamiar wyregulować zawory bo według mnie to za bardzo je słychać;/ ale pomijając ten wątek to czy może być np. taka historia,że np przestawiony jest rozrząd(w fordach to bardzo częste zjawisko,gdy łapy wsadza jakiś kmiot)
    Czy może to być jakaś inna przyczyna?
    Patrząc po rurze wydechowej i oleju autko ma silnik jak dzwon nie dmucha jak się korek zdejmie, rureczka czysta jak w nowej furze.
    Proszę o jakieś sensowne sugestie. tym czasem na pierwszy ogień idą te zaworki, nowe świece i olej (zalewam półsyntetykiem go bo szkoda w taki silnik jakiś podły minerał lać)
    a w aucie mam włożony stożek nie wiem po co ale jest czy to może mieć w takiej niewysilonej jednostce jakiś negatywny wpływ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez gilmor Zobacz posta
    Witam !
    Podepnę się z moim problem tutaj bo dotyczy on m30b35 silnika w mojej e32

    Sprawa ma się tak autko ma automat , sekwencyjny gaz.
    Benzyna czy gaz jak mam zapięty na postoju bieg to czuć drgania do tego. jeśli wciśkam gaz płynnie i nie mocniej jak na 1/3 to przyśpiesza w miarę sprawnie.
    Ale prawde mówią w porównaniu do mietke w124 280e w automacie to jest delikanie mówiąc ospały.

    Fakt jutro mam zamiar wyregulować zawory bo według mnie to za bardzo je słychać;/ ale pomijając ten wątek to czy może być np. taka historia,że np przestawiony jest rozrząd(w fordach to bardzo częste zjawisko,gdy łapy wsadza jakiś kmiot)
    Czy może to być jakaś inna przyczyna?
    Patrząc po rurze wydechowej i oleju autko ma silnik jak dzwon nie dmucha jak się korek zdejmie, rureczka czysta jak w nowej furze.
    Proszę o jakieś sensowne sugestie. tym czasem na pierwszy ogień idą te zaworki, nowe świece i olej (zalewam półsyntetykiem go bo szkoda w taki silnik jakiś podły minerał lać)
    a w aucie mam włożony stożek nie wiem po co ale jest czy to może mieć w takiej niewysilonej jednostce jakiś negatywny wpływ?
    witam stozek nie powinien miec zadnego wplywu na jakosc przyspieszania skoro twierdzisz ze wydech masz jak "dzwon" a sprawdzales cisnienie na cylindrach?? jak bedziesz mial za male to moga byc wlasnie takie objawy jak wspomniales....wiec proponuje podjechac na jakas stacje diagnostyczna i niech ci sprawdza cisnienie na cylindrach nalezalo by tez sprawdzic tez wszystkie uszczelki czy nie lapie gdzies lewego powietrza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •