Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Wątek: [ pozostale] Jakie E38 wybrać?

  1. #11
    Witam,

    Posiadam 725 TDS z 97 roku. Nie jest to samochód do szaleństwa, ale też nie do tego mi służy. Jeśli chodzi o walory trakcyjne, nie mam zastrzeżeń. Zużycie paliwa (mam skrzynię manualną) waha się w zakresie 6 - 10 litrów / 100km. Te wspomniane 10l to jazda po zakorkowanych ulicach stolicy. W trasie przy 80km/h komputer pokładowy potrafi pokazać poniżej 6l/100km, przy 120-130 jest to 7-7,5 l. Jeśli potrzebujesz porządnej, niezawodnej fury, nie koniecznie wyścigowej, to TDS jest dość dobrym wyborem, szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę cenę, jaką trzeba zapłacić za TDS względem jednostek 3 i 4 -litrowych.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Witam,

    Posiadam 725 TDS z 97 roku. Nie jest to samochód do szaleństwa, ale też nie do tego mi służy. Jeśli chodzi o walory trakcyjne, nie mam zastrzeżeń. Zużycie paliwa (mam skrzynię manualną) waha się w zakresie 6 - 10 litrów / 100km. Te wspomniane 10l to jazda po zakorkowanych ulicach stolicy. W trasie przy 80km/h komputer pokładowy potrafi pokazać poniżej 6l/100km, przy 120-130 jest to 7-7,5 l. Jeśli potrzebujesz porządnej, niezawodnej fury, nie koniecznie wyścigowej, to TDS jest dość dobrym wyborem, szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę cenę, jaką trzeba zapłacić za TDS względem jednostek 3 i 4 -litrowych.
    Ja jakos nie jestem przekonany do TDS'ów, chociaż podobno jak sie o nie baardzo dba to wytrzymują długo.. Jednak i przy zakupie i w utrzymaniu jest na pewno tańszy od 3.0 lub 3.9... dostenosc części też spora.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez CCENTER
    cześć kolego, ja podobnie jak Aldik mam BMW 740d z 99r, autko jest xxx, szczyt technologii jak na tamte lata, spalanie które podał Alik jest prawdziwe, no mi pali w mieście około 16, ale dlatego że robie krótkie trasy, mam w środku wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia no i to czego naprawde szukałem to wersja shadowline.
    E38 robi wrażenie na każdym kto choć troche zna się na motoryzacji i jakikolwiek model bys nie kupił to i tak będziesz w gronie wybrańców(hahahahaha).
    Życze udanych łowów.
    To dużo 16, mi w mieście własnie na krotkich odcinkach wychodzi coś ok 14-14,5 ... :)

    Aldik jak Ty to robisz, że pali Ci aż o 1,5 l mniej niż mi. ;( :)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez CCENTER
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez CCENTER
    cześć kolego, ja podobnie jak Aldik mam BMW 740d z 99r, autko jest xxx, szczyt technologii jak na tamte lata, spalanie które podał Alik jest prawdziwe, no mi pali w mieście około 16, ale dlatego że robie krótkie trasy, mam w środku wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia no i to czego naprawde szukałem to wersja shadowline.
    E38 robi wrażenie na każdym kto choć troche zna się na motoryzacji i jakikolwiek model bys nie kupił to i tak będziesz w gronie wybrańców(hahahahaha).
    Życze udanych łowów.
    To dużo 16, mi w mieście własnie na krotkich odcinkach wychodzi coś ok 14-14,5 ... :)

    Aldik jak Ty to robisz, że pali Ci aż o 1,5 l mniej niż mi. ;( :)
    Nie mi tylko tacie, a jemu zawsze wiecej pali niż mi. Ja ostatnio jeździlem po mieście w dzień i zszedłem do 11, ale fakt że zbyt wielu korków nie było i jechałem w jedną strone ok 15km , pół godz przerwy i znów 15km.. Chociaz hmm nie liczyłem ile by spaliła np zimą jakbym jecha 2km i stał do zimnego i znów 2km i znów do zimnego.. - jeżeli tak jeździsz!?

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    44
    hm... tak właśnie jeżdże, dziecko do przedszkola 2km, potem jakiś bank 2km, gasze i zapalam, więc po mieście w takim systemie za cholere nie zejde do 14l. Ale mi to pasuje, ropa w koszty, Vat odliczam i jest git. hahahaha

  6. #16
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jak Vat odliczasz? Możesz najwyżej dać w koszty brutto. Chyba że masz jeszcze samochód ciężarowy na rope ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez CCENTER
    hm... tak właśnie jeżdże, dziecko do przedszkola 2km, potem jakiś bank 2km, gasze i zapalam, więc po mieście w takim systemie za cholere nie zejde do 14l. Ale mi to pasuje, ropa w koszty, Vat odliczam i jest git. hahahaha
    No to 16 jest wiarygodne :) Ale 740i paliło by Ci 20 wtedy jak nie wiecej :)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    33
    a ja uwazam ze chudyWLKP dobrze robi ze chce kupic diesla. silniczki pierwsza klasa 3.0d i 4.0d. oczywiscie benzyna lepsza, ale tylko wtedy jak silnik nie jest wykastrowany gazem.
    sam mam gaz i uwazam to za najwieksza profanacje bmw i silnika v8. totalna patologia...
    kupilem z lpg bo chcialem sprobowac... juz jestem wyleczony. teraz bede kupowal e38 tylko w dieslu. lub ewentualnie v8 bez gazu.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    ja mam 730d
    co tu ukrywać wybrałem ją dlatego że bardzo dużo jeżdżę po mieście i musze mieć samochód w miarę oszczędny, a nie są mi potrzebne super osiągi
    3 litrowy diesle i tak ładnie ciągnie, ma duży zapas mocy, poza tym jest to silnik do którego jest dużo części - ale i tak jest bardzo mało awaryjny, zresztą jak całe e38 :)
    tak jak pisał kolega w poprzednim poście, gazowanie samochodu to profanacja
    trzeba kupić taki samochód na który nas stać na utrzymanie (mam nadzieje że nikt się nie obrazi)
    U mnie w ogródku pieniądze nie rosną na drzewach więc kupiłem diesla, a i tak pali mi w mieście około 14l, ale na trasie potrafi zejść nawet do 6l :D
    więc ja polecam 3,0d, tańszy w eksploatacji, a jak coś poleci to tańsze części
    Jak szukasz samochodu z klasą, komfortowego, ze świetnym wyposażeniem to bierz e38 - bez względu na motor
    jeżeli szukasz samochodu oszczędnego, taniego w eksploatacji to sory :)
    wybór należy do Ciebie
    pozdrawiam
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    273
    BMW
    brak
    Skąd
    niemcy
    Witam,ciezko jest doradzic musz wiedziec co oczekujesz od auta ?
    Ja posiadam swoja 8-em lat i jestem w pelni zadowolony,brakowalo mi troche mocy wiec dodalem jej pare PS chipem jest teraz mega zwinna :D
    Co do zuzyci to nigdy jeszcze nie przekroczyla mi w miescie 12L ,srednio pali okolo10L.
    A trasie pali przy mojej nodze okolo 8-10L.
    Tak to umnie wyglada ;)
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •