Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Dziwne zachowanie skrzyni 4hp22

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2

    [mechanika] Dziwne zachowanie skrzyni 4hp22

    Dzisiaj przydarzyła mi się dziwna awaria skrzyni automatu w mojej 7-er. E32 735iA 4hp22

    Otóż stałem dość długo w korku poruszając się o 5m przez ~45 minut. Potem wyjechałem z korka na trasę i po postoju na światłach automat nie chciał dać biegu wyżej niż 1. :O Normalnie na każdym trybie leciał do odcinki, ale na 2 nie wrzucił. Co dziwne, przy odcince miałem 70km/h. Troszkę dziwne co nie? Nie działały biegi 2,3,4. Wsteczny działał prawidłowo, jedynka też. Spinając 2 czy 3 i tak nie przełączał wyżej. Tylko 1 do końca i koniec. Na "D" to samo. Wyłączyłem silnik, uruchomiłem ponownie i dalej to samo... Po 3 uruchomieniu biegi pojawiły się niczym Fenix z popiołów 8/ 8/ 8/ . Myślę sobie cuda jakieś, albo olej się zagrzał... No ale mam chłodnice oleju skrzyni, a od korków minęło spokojnie 10 minut jadąc po trasie. Więc co to może być? Jutro sprawdzę stan oleju, ale nie mam wycieków, więc to chyba nie to :/

    Macie jakieś pomysły? Dodam, że teraz jest wszystko ok, a zjawisko wystąpiło tylko raz.


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Objaw taki jakby jednak w skrzyni za mało oleju było. Sprawdź koniecznie i przy okazji powąchaj jak pachnie bo może być już wypracowany.
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    albo szykuj sie na naprawe skrzyni tak jak ja wlasnie teraz, moze tarczki sie koncza ale lepiej ja dac teraz do przegladu niz ma sie zrobic wiekszy balagan

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    133
    BMW
    525d
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Jakis czas temu borykalem sie z podobnym problemem, jednak w moim przypadku to 3 i 4 bieg sie nie zalanczal (musialem czasem przejechac kilka km zanim skrzynia zaczela pracowac prawidlowo). Przyczyna byl osrodkowy regulator cisnienia tzw. "governor", a konkretnie pierscienie uszczelniajace go. Wymienilem owe pierscienie (koszt 39zl) i wszystko wrocilo do normy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez 735Pawel
    Jakis czas temu borykalem sie z podobnym problemem, jednak w moim przypadku to 3 i 4 bieg sie nie zalanczal (musialem czasem przejechac kilka km zanim skrzynia zaczela pracowac prawidlowo). Przyczyna byl osrodkowy regulator cisnienia tzw. "governor", a konkretnie pierscienie uszczelniajace go. Wymienilem owe pierscienie (koszt 39zl) i wszystko wrocilo do normy.
    A koszt robocizny ? Czy we własnym zakresie zrobiłeś :)
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Na początek sprawdź przycisk kickdown pod pedałem gazu. Tam jest dużo syfu i lubi się przytrzeć, co powoduje że lubi zostać w dolnym położeniu i może zblokować skrzynię na pierwszym biegu (miałem taki przypadek. Wprawił w zadumę wielu, i spowodował remont skrzyni) Jeśli przycisk porusza się bez zarzutu, przyczyna będzie tkwić raczej w układzie elektronicznego sterowania skrzyni niż w hydraulice (przy założeniu, że stan oleju jest ok.)
    Może to być wieszający się elektrozawór w płycie sterującej, bądź problem komunikacyjny na lini komputer skrzyni (EGS) - któryś z czujników dostarczających info potrzebne do jej właściwej pracy (czujnik prędkości, położenia przepustnicy, EML - jeśli jest) Trochę ciężko to będzie zdiagnozować tą usterkę, jeżeli już jej nie ma. Ale raczej nie będzie to powód do remontu. (mam nadzieję) Jak coś, dawaj znać, może coś wymyślimy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Cytat Zamieszczone przez 735Pawel
    Jakis czas temu borykalem sie z podobnym problemem, jednak w moim przypadku to 3 i 4 bieg sie nie zalanczal (musialem czasem przejechac kilka km zanim skrzynia zaczela pracowac prawidlowo). Przyczyna byl osrodkowy regulator cisnienia tzw. "governor", a konkretnie pierscienie uszczelniajace go. Wymienilem owe pierscienie (koszt 39zl) i wszystko wrocilo do normy.
    Paweł, napisz jaką masz skrzynię (pisaliśmy kiedyś na ten temat na innym forum) Ciekawi mnie to, bo z mojej wiedzy wynika, że w elektronicznie sterowanej 4hp22 za regulację ciśnienia odpowiada zawór ciśnienia (EPC) a governor był tylko w hydraulicznej czwórce (pomimo linka, który mi wtedy wysyłałeś) Chętnie poszerzę horyzonty korzystając z Twojego dświadczenia, jeśli jest inaczej.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Podpinam sie pod temat bo dzisiaj rzecz dziwna mi sie przytrafila. Jezdzilem jakies pol godzinki autkiem podjechalem na parking wbilem hamulec nastepnie P i zaciagnalem reczny i w momencie puszczania hamulca uslyszalem strzal huk czy jak to nazwac i przez moment poczulem spalony olej. Zapalilem ponownie ruszyl normalnie wjechalem na kanal i zobaczylem ze jedna kropelka oleju pojawila sie na laczeniu skrzyni.
    Czy ktos juz cos podobnego mial olej dolewalem jakies 2tys km temu ale przyznam szczerze ze skrzynia czasami szarpie zwlaszcza jak daje mu garach.
    Jak ktos sie z czyms takim spotkal to prosze o jakas pomoc.
    aa skrzynia 4HP22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •