Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Elektryka w fotelach komfort

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Odświeżam. I mam kolejne pytanko.... Czy ktoś zna się na WDSie dobrze ? ponieważ nie mogę znaleźć tego schematu.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    "7 E38 - 3/94-9/98" -> Body -> Body electrical system -> Seats and steering column -> Driver's seat adjustment without memory -> seat adjustment ->left hand drive
    I masz schemat podstawowego fotela przedliftowego. Są jeszcze dodatkowe schematy do łamania oparcia i wysuwanego podudzia(kontur i sport sitz), ale to Cię nie interesuje.
    To co Cię interesuje znajdziesz na pierwszym schemacie, czyli oba styki zasilania.

    Odnośnik dotyczy fotela bez pamięci. Do schematu fotela z pamięcią dojdziesz wybierając odpowiednią grupę z drzewa(driver's seat adjutment with memory), tam znajdziesz wspomniany niebiesko-czerwony kabelek do pamięci

    Najwygodniejszy WDS online to ten:
    http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/
    Bo działa jak należy.

    Mając schemat otwarty, przy danym elemencie znajdziesz też na zielono numery wtyczek(x.....), klikając na ten napis, z lewej strony przejdzie do danego złącza, można wtedy znaleźć rozpiskę pinów oraz zdjęcie lokalizacji
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    No widzisz, a jednak.
    Takich foteli widziałem już chyba 3 z europy, i kilka razy więcej z anglika(też kierowcy).
    Jeden komplet foteli bez pamięci ostatnio zawiozłem kumplowi, ale były to zwykłe taborety(bez łamania i wysuwanego podudzia). Oba nie miały pamięci.

    To przede wszystkim w pierwszych rocznikach występowało
    masz racje sorki mój błąd , przerobiłem już sporo takich foteli przed i po liftowych ale z takim się nie spotkałem ................

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    e38 1997
    Skąd
    Piła
    witam panowie mam nietypowy problem polegający na tym że nie działa mi pamięc foteli to znaczy przestawia sie tylko lusterok pasażera a fotel kierowcy nawet nie drgnie...
    dodam tylko że jak chce zapamiętać to przycisk memory prawidłowo sie podświetla po nacisnięciu a fotel nie przestawia się,a połozenie zmienia tylko lusterko...
    POMOZECIE???
    ---ZBADAJ MOJE E38---

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •