Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: 730d z końca 99r e38, awaria skrzyni automatycznej.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar lemken1
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    19
    BMW
    730d E-38
    Skąd
    Płock

    730d z końca 99r e38, awaria skrzyni automatycznej.

    Witam, szukałem na forum ale nie mogę znaleść odpowiedzi na moje pytanie.
    Mój samochód to 730d z końca 99r e38.
    Chodzi mi o skrzynie automatyczną a mianowicie podczas jazdy moja skrzynia nagle jakby wyrzuciła bieg na "luz" po czym znowu załączyła bieg szarpnieciem następnie znowu na luz i załączył sie tryb awaryjny i teraz pracuje od 3. biegu w górę. dodam jeszcze że od dłuzszego czasu moim zdaniem dziwnie redukowała biegi (za wcześnie wrzucała wyższy bieg) i podczas włączania wstecznego przy puszczaniu hamulca aby ruszyć zawsze było odczuwalne szarpnięcie...
    Czy miał ktoś takie przygody, czy jest to usterka mechaniczna czy związana z elektroniką? a może musze się nastawić na wymianę skrzyni biegów??
    Proszę o informacje aby warsztaty nie naciągały mnie na zbędne koszty!
    Z góry dziękuję!!!
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 07-07-2011 o 08:39
    Leci Beema Lewym Pasem, Wielka Czarna Z Full Wypasem...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Moim zdaniem szykuje się wymiana skrzyni, lub remont starej. Koszty niestety spore...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez lemken1 Zobacz posta
    Czy miał ktoś takie przygody, czy jest to usterka mechaniczna czy związana z elektroniką? a może musze się nastawić na wymianę skrzyni biegów??
    Proszę o informacje aby warsztaty nie naciągały mnie na zbędne koszty!
    Z góry dziękuję!!!
    Z krótkiego doświadczenia z posiadania automatu.... aczkolwiek bolesnego bo przerobiłem od A do Z to tak na prawdę dowiesz się czy to elektryka czy mechanika dopiero po rozebraniu skrzyni.

    U mnie poleciało sterowanie skrzynią- manualnie biegi da się zmieniać, chodzi normalnie. Po przełączeniu na "D" tragedia - rusza z 2, zmienia biegi przy 3 - 3,5 tys obrotów. Raz pojawia się Getribenotprogram, raz nie... po odpaleniu objawy jak po uszkodzeniu silnika krokowego - obroty od 3-4 tys, po wrzuceniu "D" opadają raz do 700 raz do 1100.

    Naprawa mechatronica - sterowanie- z gwarancją, to ok. 800 pln
    wymiana skrzyni (5ph18) to koszt od 500 do 1000 pl (używka)

    Ja zdecydowałem się jednak na naprawę bo to co się stało... stało się po wymianie oleju - czyli ewidentnie stary syf wypłukało i przytkało zawory - konkretnie to przytkało pierwsze.

    Jeśli tarczki już masz przepalone i coś walnęło... to remont skrzyni zaboli - od 3-4 koła. Wtedy już lepiej kupić 3 używki z jakąś tam gwarancją ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    BMW
    e38 740i m60 95r
    Skąd
    Białystok
    moja skrzynia 5hp30 jest swieżo po remoncie zerwany kosz biegu wstecznego tarczki uszczelniacze olej filtr itd koszt 3,5 tys i powiem Ci ze wole zaplacic za remont niz kupowac uzywke bo nikt Ci nie da gwarancji na jakis okres czasu tylko gwarancje rozruchowa mozesz pojezdzic tydzien mozesz pojezdzic pare lat chyba ze masz uzywke z pewnego zrodla. ale i tak na poczatek to musisz pojechac podlaczyc auto pod kompa bo bez tego nic nie zrobisz
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 29-05-2011 o 09:09

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Jareknes
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    69
    BMW
    E32 iA M60b30
    Skąd
    DZG xxTL Zgorzelec
    Bardzo czesta przypadlosc skrzyn wspolpracujacych z motorem 3D, poprostu automat nie podolal :(
    Noblesse oblige

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek warto podłączyć komputer i sprawdzić błędy w skrzyni i silniku
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur240786
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    257
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Bieruń
    witam miałem niedawno podobny problem autko szarpało przy zmianie biegu po czasie wszedł w tryb awaryjny wyswietlił mi sie blad dotyczacy oleju
    myslalem i wielu mi doradzalo wymiane oleju i bedzie ok! niestety autko pojechalo do mechanika i okazal sie szczelony jakis "bęben " :/
    koszt tej czesci ok 2500+olej ,filtry+robocizna = 3800 pln :(
    moje bmw e38

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Tak jak ktoś powyżej napisał - sprawdź jak chodzi steptronik, jak wszystko ok to pewnie sterowanie, jak nie ok to mechanicznie ....

  9. #9
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Na początek warto podłączyć komputer i sprawdzić błędy w skrzyni i silniku
    x 2 !!!
    Gra muzyka

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar lemken1
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    19
    BMW
    730d E-38
    Skąd
    Płock
    steptronic ani "S" nie działa! Jutro jade 7-ką na warsztat. zobaczymy co będzie... Dziękuje za podpowiedzi! aha i jeszcxze chciałem się zapytac czy ja wogóle moge w takim stanie awaryjnym jechać tym samochodem czy lepiej go zaciągnąć??? Myślałem nad warsztatem skrzyń automatycznych w Żurominku pod Mławą, czy ktoś tam już naprawiał? prosiłbym o opinie forumowiczów.
    Leci Beema Lewym Pasem, Wielka Czarna Z Full Wypasem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •