Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z e38 4.4 m62b44 96r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn

    Problem z e38 4.4 m62b44 96r

    Witam mam problem z moim Bmw otóż ma bardzo słabe przyśpieszenie tu dodaje link do filmiku co prawda pod mała górke start ale to i tak tragedia http://www.youtube.com/watch?v=wOLvM1vK0w4 w aucie po podlączeniu pod kompa pokazało że jedna sonda zle chodzi czy to może być tego wina ? do tego mam zmienioną przepływke na chińską która na zimny silniku chodzi tragicznie nie łapie na wszystkie gary po wsadzeniu ori. z innej bmki boscha chodzi ladnie na zimnym . Druga sprawa to komputer pokazał że skrzynia chodzi w trybie awaryjnym co to może oznaczać ? biegi zmienia ładnie steptronic działa tak jak powinien. Jak myslicie czy po wymianie dwóch sond i przepływki powinna odzyskac moc ? Przepraszam jeśli temat napisałem w złym miejscu.

  2. #2
    Chińskich przepływek się nie zakłada :
    - bo to szajs
    - bo szybko się psują (radzę zachować paragon bo będzie reklamacja)
    - bo auto jeździ na nich gorzej niż na ori

    Załóż normalną przepływkę (może być używka ale sprawna). Wtedy zczytaj błędy (błąd sondy może zniknąć).
    Odnośnie skrzyni nie pomogę.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Nie ma to jak testować auta do odcinki, jeżdżąc na rezerwie ;)!! Czy przypadkiem nie jechałeś na zaciągniętym ręcznym? Słabe nagranie, więc kontrolki mogą mylić.
    Ostatnio edytowane przez Ventola ; 27-05-2011 o 17:10
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn
    NIe to nie ręczny . Pali sie poduszka i coś do hamulców, po zaciagnieciu ręcznego zapala sie inna kontrolka i w temacie nie pytam czy można do odcinki jezdzic na rezerwie czy nie. Film ma przedstawiać słabe osiągi tej bmki.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Faktycznie strasznie slabo przyspiesza :/ Co do trybu awaryjnego skrzyni to wyskakuje ten blad jak masz juz slabiutki akumulator. Z tego co sie orientuje to skrzynia przechodzi w ten tryb aby uniknac awarii spowodowanej zbyt niskim napieciem. Ale glowy nie dam uciac za ta teorie ;) Czytalem o tym gdzies na jakims forum amerykanskim i nie do konca pamietam o co chodzilo...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn
    Też o tym czytałem ale ładowałem aku na ful i nie mam żadnych problemów z nim więc to chyba odpada

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Skoro pojawia się na liczniku komunikat związany ze złą pracą skrzyni(getriebenotprogram) to zacząłbym od odczytania błędów, najlepiej za pomocą DIS'a. Wiele błędów w inpie inaczej nazywa się niż w DIS'ie, kolejny atut DIS'a to podpowiedzi.

    Getriebenotprogram może też wynikać z jakiegoś czujnika silnik, np. przepływomierza
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn
    Dzisiaj uruchomił mi kolega Carsofta i wywalił taki błąd: Shift lock solenoid or presure acutator EDS 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •