Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: e38 740 pomoc w zakupie (link)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)

    e38 740 pomoc w zakupie (link)

    Witam prosilbym o wasze opinie na temat tego samochodu , http://moto.allegro.pl/bmw-740-dvd-t...630762766.html

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Ciężko powiedzieć bez obejrzenia, ale wydaje mi się że przebieg trochę mały jak na 95 rok no i ta cena za niska biorąc pod uwagę to że ma instalację Princa monitor 4:3 i komforty +monitory w zagłówkach. Ale więcej się dowiesz po oględzinach i najlepiej podłączeniu pod INPE ;)

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Za takie pieniądze nie znajdziesz zadbanej 740 E32, więc 740 E38 może być chyba już tylko studnią bez dna. Nawet już nie będę komentował przebiegu, bo po co się denerwować.

    Jestem na NIE

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz
    Tuczi ma racje,ja wolałbym poszukać w tej cenie e32 :)
    Ostatnio edytowane przez Baton ; 25-05-2011 o 09:27

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Powtórzę to co inni i podam na własnym przykładzie- ja za swoja (w zasadzie zadbana) dałem 11 500 zł 2 lata temu (miala padnieta skrzynie) przez ten czas włożyłem w nią ok 17 000zl (paliwa nie licze) zeby doprowadzić do stanu który mam teraz chociąz wciąz jest pare rzeczy w niej do zrobienia.
    Dlatego zastanów się czy nie lepiej odłożyć jeszcze troche i kupić bmke przy której nie będziesz wydawał i wydawał. No chyba ze sam jesteś mechanikiem to koszty idą na pół...

    Na poczatek malowanie drzwi - jak nie dasz do dobrego lakiernika ktory ci nie wypiaskuje drzwi to ci wyjdzie z powrotem- przynajmniej u brata u mnie cena za 1 element to 350zl (z materiałem)
    Zapewne na progach listwy juz wyrysowały do rdzy wiec progi tak jak u mnie do malowania ok 500 - 600zl
    lakier zapewne nadaje sie do polerki 250zł
    i teraz za sprawy lakiernicze tj.: 2150zł zawsze sie można dogadac targowac z kimś....
    A do tego nie wierze ze nie ma przy mechanice nic do zrobienia.... możesz juz sobie przygotować na dobry początek z 4000zl na opłaty naprawy filtry i oleje
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Moim zdaniem mozesz jechac i obejrzec, to ze gdzies bedzie podrapana czy ruda gdzie niegdzie wejdzie no coz swoje lata ma. Blache zawsze mozna sobie zrobic i nie odrazu po kupnie a z czasem uzbierac kase i nawet cale przemalowac, na tym sie nie jezdzi. Najwazniejsze zeby mechanicznie byla sprawna. I dajcie spokoj z tym ze ponizej jakiegos pulapu to juz zlom musi byc, z mojego doswiadczenia wiem ze tak nie jest. Bratu znalazlem MB W124 za 4.5 tys 2 lata temu z udokumentowanym przebiegiem 240tys. i serwisowanym w ASO w niemczech do 2008r. jak do tej pory nic przy nim nierobi procz wymiany filtrow i oleju a ze ma tu i uwdzie ryske coz auto ma 23 lata i zadnej rudej. Swoje E32 kupilem za 5tys. jezdzi jak zla silnik i skrzynia bez zarzutow a na blache przymknalem oko doly drzwi sie zrobi az takie pilne to nie jest.
    Cena normalna poczatek produkcji 1995, a w porownaniu do MB niestety pod wzgledem trzymania ceny Bawaria nie wiedziec czemu stoi nizej.
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 25-05-2011 o 10:19

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    cena e38 widze ze jest juz w cenie e36 to mnie troche dziwi bo e36 to zadna limuzyna !!! wiec jak ktos che moze kupic za 10 nawet za 5 ale nie ma co liczyc ze stan techniczny silnika itd bedzie dobry !!! ja sam dalem 14tys i dolozylem 4 i nie szkoda mi wkladac pieniedzy tylko szkoda mi jak ktos chce mi naprawiac metoda prob i bledow:) Pozdrwiam

    zgodze sie ze za 10tys to w dobrym stanie mozna sie doszukac ale e32, e34, e36

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    Blache zawsze mozna sobie zrobic i nie odrazu po kupnie a z czasem uzbierac kase i nawet cale przemalowac, na tym sie nie jezdzi.
    Ja widzę sprawę odwrotnie -- rdza pod lakierem (bąble / purchle) czasem świadczy o perforacji blachy, czyli po prostu jest dziura i sporo rdzy. Z takim czymś trudno wygrać, szczególnie przy małym budżecie. Nawet jak przemalujesz całą, to nie wszędzie lakiernik dotrze, a rdza potrafi wyjść spod lakieru. Nie zabezpieczysz idealnie, jeśli nie rozbierzesz do gołej budy a to się nie opłaca.

    Bardzo gorąco polecam odżałować 200 zł na miernik grubości lakieru. 200zł to niewiele w porównaniu z wydatkami na blacharza, jeśli trafisz na skorodowany egzemplarz.

    Co do silnika i innych - te rzeczy naprawiasz raz i masz spokój na ileś tam miesięcy, a blacharka potrafi zaskoczyć co zimę, bo wyjdzie spod lakieru i lipa...
    U mnie blacha jest na 1 miejscu.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 25-05-2011 o 13:09
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Kupuj w ciemno! Najwyzej jak sie okaze trup, to rozkrecisz i sprzedasz na czesci ;) Kolejna e38 w cenie Golfa III... Nadal wierzysz, ze to cos jezdzi jak przystalo na e38?

  10. #10
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    Nadal wierzysz, ze to cos jezdzi jak przystalo na e38?
    x2

    [ bez zlośliwości ! ]

    ps

    wspaniale dopasowane monitory do zagłówków :]
    Pewność na każdym kilometrze ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •