Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: PDC

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1

    PDC

    Witam serdecznie otóż mam taki problem od początku posiadania mojego auta po wrzuceniu biegiu piszczało mi PDC ale piszczało jednym ciągłym sygnałem i po chwili przestawało. Dowiedziałem sie ze to wina nie podłączonych czujników. Podłączyłem je i w wtedy wywalilo mi bezpiecznik nr.5 i pdc dalej nie działało.Jaka może być przyczyna i jak to mozna naprawić ?

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Trzeba zdiagnozować, który czujnik jest walnięty i go wymienić.
    Druga sprawa - wziąć omomierz i pomierzyć czy nie ma zwarcia w instalacji - kabelki nie są pewnie nowe.
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    walniety czujnik idzie zdiagnozowac bez kompa, wlaczasz r i palcem delikatnie pocierasz o czujnik jak dziala to czuc drganie, jak nie dziala to nic nie czuc. Ale w twoim przypadku najpierw musisz wejsc pod auto lub zrzucic zderzak i tak jak pisal Wojtek posprawdzac przewody bo ktorys robi zwarcie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Witam odgrzeje kotleta ;) u mnie podobnie po wbiciu na R odrazu rozlega się ciągły pisk z PDC i wczoraj zgodnie z wskazówką sprawdzałem czujniki i jak na moje każdy działa bo "macałem" je palcem i każdy leciutko mnie kopał (drgał) niektóre może bardziej inne słabiej ale kopały. Ale jeśli do każdego dochodzi prąd do kabelki raczej dobre.
    I gdzie powinienem szukać przyczyny co jeszcze można wziąć pod uwagę i sprawdzić? Gdzie jest ogólnie jakaś centralka od PDC może coś się odłączyło, poluzowało itp. Z góry dzięki za pomoc

  5. #5
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Moduł PDC znajduje się pod tylną kanapą za kierowcą i jest to taka podłużna puszka aluminiowa w pierwszym rzędzie od fotela kierowcy patrząc. U mnie nie było PDC ale sobie je dołożyłem i podobnie jak u Was po włączeniu R słychać ciągły sygnał z gongu tylnego i tyle. Po podpięciu do kompa wywala błąd przedniego gongu, jednakże gdy podpinam pojedyńczy przewód do tego gongu wówczas cały czas on piszczy. Ma ktoś jakiś pomysł?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Dzięki za wskazówkę
    Hmm rozumiem że przedni gong jest od PDC na przód a tylny gong od tylnego PDC? A gdzie się dokładnie te obydwa gongi znajdują ?

  7. #7
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Przedni gong jest za schowkiem kierowcy pod kierownicą i musi być on w aluminiowej obudowie i posiadać na sobie 3 wtyczki tzn jedna na cztery piny, jedna na trzy piny i jedna wtyczka na jeden pin. Jeśli siedzi u ciebie zwykły czarny gong tylko z dwoma wtyczkami na 3 i na 4 piny to znaczy że ktoś go podmienił. Tylny "gong" znajduje się w mocowaniu tylnego prawego głośnika obok dużego głośnika oraz syczka.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Jak wygląda wtyczka do tylnego gongu PDC ? Sam gong jak się spodziewam, nie jest taki sam jak przedni? Dokładam PDC u siebie, jedyna wolna wtyczka, która znalazłem w okolicy tylnych głośników, jest inna, niż gniazda w przednim gongu. Po której stronie tylny jest zamontowany fabrycznie ?
    Która wtyczka w przednim gongu to PDC?
    Ostatnio edytowane przez Banol ; 19-06-2011 o 12:41

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Jeśli siedzi u ciebie zwykły czarny gong tylko z dwoma wtyczkami na 3 i na 4 piny to znaczy że ktoś go podmienił
    Ja mam czarny gong i mam wtyczkę na 4,3 i na 1 piny także chyba jest dobry?
    i właśnie która wtyczka w przednim gongu (ilu pinowa) jest od PDC?

    I czy tylny gong jest inny? I czy możliwe że któryś gong jest odpowiedzialny za złe działanie PDC czyli za to ciągłe piszczenie ? sam już nie wiem od czego zacząć by odkryć co nie gra. Pzdr

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ja walczylem u siebie z pdc przez rok, nikt niechcial podjac sie tego tematu niestety wiec dzialalem sam. mialem walniete dwa tylne czujniki i po podpieciu do kompa wyskakiwaly bledy glosniczkow. wym,ienilem tylny i po wcisnieciu r piszczal chwile ,i przestawal i mrugala lampka. po wymianie gongu z przodu piszczal on non stop nawet jak sie wylaczylo auto i zamknelo drzwi, mialem tak na dwoch gongach ori od e32 i od e38, winny temu byl przypadkowo znalzeziony kabel przy podlaczaniu bocznych kierunkow. Jest on w nogach po stronie kierowcy za maskownica glosnika, w moim przypadku byl wypiety i po wpieciu go pdc chula jak zle do tej pory. Co do glosnikow to tylny i przedni gong sa zupalnie inne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •