Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Krok od Zakupu E38, prosze o pomoc i porade.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź

    Krok od Zakupu E38, prosze o pomoc i porade.

    Witam
    Nareszcie po 2 latach znalazłem upragnioną BMW serii 7.
    Trafiło mi się auto "od znajomego"
    Znam poprzednich właścicieli auto od około 7 lat w Polsce.
    Sprowadzone rozkradzione z Niemiec. Nie miało przedniej maski, reflektorów, zderzaka, wzmocnienia.
    Mój znajomy mając taki materiał wsadził w nią lift.
    Generalnie auto jest z 98 roku w silniki 5,4 V12.
    Auto od roku jest w posiadaniu kolegi który ma już 3 BMW w tym 7demki. I już nie jeździ nią bo nie ma kiedy. I jest mu zbędna a dostał w rozliczeniu. Jutro jadę ją prześwietlić. Ale sam się aż tak nie znam. Fajnie by było jakby któryś z forumowiczów wybrał się ze mną. Oczywiście odwdzięczę się !
    Auto ma jeden atut. Nie było nigdy bite (z tego co mi wiadomo i jak mnie wszyscy w koło nie kłamią)
    Teraz trochę na temat auta chcę wiedzieć. Wiem że utrzymanie takiego auta nie jest tanie. Ale chciałbym zapytać użytkowników e38 w tym silniku. Aby wypowiedzieli się na temat eksploatacji. BMW jest w gazie, na podwójnej, dobrej sekwencji. Chodzi mi ile kosztują wymiany świece, oleje, zawieszenie, itp rzeczy co się psują nagminnie. Oczywiście ma to być moja skarbonka a nie auto do katowania. Generalnie jest grubo wyposażona i śliczna. Ma niestety to regulowane zawieszenie, które jak wiem się psuje :( A na naszych drogach chyba szczegółowo... :( Do tego V12 na gazie może mieć różne problemy. Wiec bardzo proszę o podpowiedzi co szczegółowo prześwietlić o co wypytać. I z tą eksploatacją co roku, jak to wygląda. (Nie pytam tu o spalanie bo to dla mnie mało ważne). Ale nie chciałbym po 2 miesiącach jazdy z 10tyś władować.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 23-05-2011 o 21:16

  2. #2
    Ehh chłopie, wszystko na forum jest tylko nie w jednym miejscu. Za dużo osób pyta co jakiś czas o to samo i się niektórzy modzi denerwują. Sugeruję żebyś spróbował skorzystać z opcji „szukaj” i o silnikach, osiągach i usterkach znajdziesz na pewno. Gotowej recepty ci tu nikt nie da, musisz czytać miedzy wierszami. Choć to proste.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Te silniki sie nie psuja. A co do eksploatacji to pomnoz sobie utrzymianie Golfa x3 ;) i bedziesz mial odpowiedz co do kosztow. Jesli znasz ten samochod to juz lepiej nie trafisz... Poczytaj na Forum a znajdziesz na wszystko odpowiedzi.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Chłopaki rozumiem że są tematy.
    Ważne kwestie dla mnie to pomoc kogoś z Łodzi.
    I na co w tym silniku zwracać uwagę. Co ma byc tak lub innaczej.
    Jakieś podpowiedzi.
    Myślicie że za dopłatą 3tyś wiecej kupno takiej samej tylko w Longu byłoby opłacalne (niestety ta w Longu 95 rok ale na pełnym wypasie tak samo. Navi, lift, barki itd)

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    V12 musi chodzić bez wibracji -- na wolnych obrotach moneta 2zł ma stać na kancie i się nie przewracać.
    A co do konstrukcji - rzeczywiście ten silnik uważany jest za wyjątkowo trwały i niezawodny.

    Co do kosztów V12 to nie wiem, ale V8 po lifcie potrzebuje 250-500zł miesięcznie + paliwo. W V12 może być podobnie.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez robert1903 Zobacz posta
    Ważne kwestie dla mnie to pomoc kogoś z Łodzi.
    Łódź ma swojego Przedstawiciela Regionalnego a jest nim kolega Antykk.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    V12 musi chodzić bez wibracji -- na wolnych obrotach moneta 2zł ma stać na kancie i się nie przewracać.
    A co do konstrukcji - rzeczywiście ten silnik uważany jest za wyjątkowo trwały i niezawodny.

    Co do kosztów V12 to nie wiem, ale V8 po lifcie potrzebuje 250-500zł miesięcznie + paliwo. W V12 może być podobnie.
    a co Ty kolego w tym silniku robisz za 250-500 zl miesiecznie ?:> trupa masz jakiegos chyba:P ja w m30 w e32 tyle ladowalem:P

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Mam zamiar pogadać z Antykiem czy by mi nie pomógł.
    Co do monety 2 zł to sam sprzedający mi o tym mówił.
    I powiedział że zademonstruje przy następnym spotkaniu :)
    Dziś oglądałem auto.
    Ma małe korozje na różkach od drzwi i na błotnikach.
    Delikatne przetarcie na zderzaku, oraz małe pęknięcie na przednim zderzaku. (Taki do poprawek)
    Auto utraciło ładowanie i koleszka jutro ma wymienić alternator (podobno kupił jakąś dobrą używkę za 1tyś)
    Do tego coś z ABS szwankowało i to robi (czujnik czy kabel jakiś - coś tłumaczył)
    Rączka od boczka jest delikatnie wytarta (do dopieszczenia)
    Auto ma karteczkę o wymianie oleju rok temu przy 235tyś. Teraz auto ma ok 2 tyś więcej (było mega mało jeżdzone)
    Ale myślę że olej trzeba zmienić. Zawieszenie (amorki) było wymieniane jakieś 1,5roku temu tak samo jak świece.
    Ma wylane lusterko.
    Te wszystkie "mejkapowe" rzeczy ma zrobić na dniach. Auto ma "odszykować" i wtedy będę mógł dalej szukać wad by z ceny go zwalić :P
    Co o tym sądzicie.
    Czy już pisałem że jest na 19 chromowanych słoneczkach <cwaniak> :D !

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    W te jego zapewnienia, ze wszystko zrobi na tip top specjalnie dla Ciebie, to za bardzo bym nie wierzyl... Lepiej utarguj 2 tys zl z ceny i sam sobie to zrob. Przynajmniej bedziesz pewny, ze jest to naprawione dobrze.

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    a co Ty kolego w tym silniku robisz za 250-500 zl miesiecznie ?:> trupa masz jakiegos chyba:P ja w m30 w e32 tyle ladowalem:P
    Niedokładnie się wyraziłem -- tyle kosztuje utrzymanie całego auta.
    Policzyłem koszty ewentualnych napraw (VANOSy, ASB, zawieszenie) + eksploatacja (OC, opony, olej, filtry, hamulce, klima, wycieraczki, żarówki) i podzieliłem przez ilość miesięcy, na jakie "starczają" i wyszło około 330zł/mies.
    Jednakowoż niestety te wydatki nie są rozłożone równomiernie w czasie -- a dodatkowo w ciągu kolejnych lat E38 może być trapione niewiadomą liczbą drobnych usterek (czujniki, wyposażenie) i kilkoma większymi (kamień w szybę, kolizja).

    Koszty zatem nie są od czapy. To wyliczenie w ciągu ostatnich 2 lat sprawdziło się co do średniej kwoty, więc jak dla mnie sprawa jest jasna.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •