Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jakie są oznaki uszkodzonego sprzegla w automacie (5hp30) getriebenotprogramm.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    Jakie są oznaki uszkodzonego sprzegla w automacie (5hp30) getriebenotprogramm.

    Witam, zaczyna mi się robić problem, mianowicie bmw 750 e38 skrzynia 5hp30, przy agresywnym rozpędzaniu zapala sie GETRIEBENOTPROGRAM, oczywiście cos dziwnie slychac jakby się slizgało, malo tego jak sie zatrzymam, włącze na N i za chwile spowrotem D to z kolei slychac szarpnięcie tak jak by w dyfrze, konwenter byl juz zmieniany, i po przejechaniu 600-700km zaczeły się problemy, czy ten który kupiłem moze sioe juz konczyc...Czy ewentualnie konczący sie most może powodowac zapalanie sie tybu awaryjnego. Dodam ze po zgaszeniu auta i odpaleniu komunikat znika, i jezeli rusze spokojnie i jade równo to nic sie nie dzieje, ale jak nagle ostro wciskam gaz to od nowa to samo. Wczesniej- zanim to sie pojawilo skrzynia generalnie pracowala dobrze lecz przy hamowaniu i zmianach biegow na nizsze lubiła szarpnąć. W skrzyni nowy olej,filtr, i uszczelnienia- generalnie po serwisie i przegladzie. Był wymieniany konwerter.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 22-05-2011 o 17:15

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Skoro pojawia się komunikat, to skrzynia odnotowała błąd, a w takim razie najlepiej zacząć od podłączenia komputera i sprawdzeniu jakie błędy są w sterowniku skrzyni
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    też już trochę było na temat tego komunikatu. Most ni ma praktycznie nic do kontrolki. Z reguły jest to osprzęt skrzyni lub silnika (czyt. ukł. elektr.) Jak napisał cursor - najlepiej dobry komputer diagnostyczny. U mnie np. byl padnięty przepływomierz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •