Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz

    Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?

    Chce wymienic olej w ASB i mam kilka watpliwosci. Szukalem juz wszedzie i pytalem na amerykanskich forach ale nic konkretnego sie nie dowiedzialem... Chodzi mi o to, ze nie znam historii serwisowej swojej 740 i nie jestem pewnie czy juz ktos wymienial olej w ASB. I jesli byl wymieniany to jaki byl zalany. Chcialem kupic olej Esso LT i zrobic zwykla wymiane z filterm. Tylko czy czasem juz ktos przede mna nie zrobil plukania skrzyni i czy nie zalal np Valvoline MaxLife lub inny spelniajacy wymiagania skrzyn ZF... I teraz pytanie. CZy mozna mieszac rozne oleje o podobnych paramatrach? Bo jesli nie to jaka mam pewnosc, ze o mnie w skrzyni jest Esso? Najlepszym wyjsciem w tej sytuacji jest zrobienie plukania i zalanie w 100% nowego oleju. No ale plukanie podobno tez szkodzi jesli nie bylo robionych wymian od nowosci... Juz sam nie wiem co robic :(
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 23-05-2011 o 08:29

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Wszystkie oleje sie mieszaja - to nie lata 70te :D wiec smialo rob wymiane.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    14
    BMW
    735i
    Skąd
    Cz-wa
    Instrukcja serwisowa BMW 7 wręcz odradza wymianę oleju w ASB. Czy producent nie przewidział, ze auto moze jeździć powyżej 10 lat.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez grzegorzwww Zobacz posta
    Instrukcja serwisowa BMW 7 wręcz odradza wymianę oleju w ASB. Czy producent nie przewidział, ze auto moze jeździć powyżej 10 lat.
    BMW chyba jako jedyna marka nie zaleca wymiany oleju w ASB. Producenci skrzyń(ZF i GM - tego akurat nie ma w E38 z tego co kojarze) zalecają takową wymianą i takie marki jak Jaguar, Porsche, Audi itd. także zalecają wymianę
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    14
    BMW
    735i
    Skąd
    Cz-wa
    Jezeli należy wymieniać olej , to mam pytanie , jaki olej uzywać do ASB typu A5S 440 Z inaczj 5HP 24.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    BMW zaleca Esso LT 71141. Ale z tego co wiem to mozna lac inny syntetyczny olej spelniajacy wymagania producenta skrzyni ZF np. Valvoline MaxLife, Amsoil, Mobil 1 Synthetic ATF, Castrol...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    14
    BMW
    735i
    Skąd
    Cz-wa
    Dziękuję za informację. A czy mozna użyć oleju Dextron III , który jest syntetykiem ?.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ja bym nie lał takiego oleju.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    14
    BMW
    735i
    Skąd
    Cz-wa
    Też się przychylam do takiej oceny, zwłaszcza, że odpowiednikiem Esso LT 71141 jest Dexron VI, Miedzyokresowa wymiana olejów tej klasy dokonywana jest co 200.000 km a niektórzy producenci podają ,że co 400.000 km czyli można przyjąć, że jej sie wogóle nie robi.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Oleje Dexron III to juz zamierzchla przeszlosc... Im wyzszy nr tym lepiej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •