Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Podświetlenie zegarów.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin

    Podświetlenie zegarów.

    Czy aby wymienić żaróweczki pod zegarami trzeba zdejmowac koło kierownicy czy da się jakoś inaczej to zalatwić?
    Jakie żaróweczki tam wchodzą , konkretnie chodzi mi o podświetlenie licznika przebiegu kilometrów czyli tego dolnego wyświetlacza.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 22-05-2011 o 07:47

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    Jest tam 5 żarówek . Licznik demontujesz na 2 śruby w górnej części zegarów,ciasno siedzi. Kierownice obniż sobie dla łatwiejszego manewrowania. Jak licznik będziesz miał na wierzchu to będziesz widział w dolnej warstwie patrząc od tyłu 5 białych plastików - korpusów żarówek. Wyciągniesz wadliwą przekręcając i pozostaje kwestia zakupu. Ja akurat nie kupowałem bo miałem zapas od anglika. Także nie wiem czy są dostępne na stacji. Metodę masz, specjalista jakiś Ci podpowie gdzie je kupić.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Dzięki, widziałem na you tubie jak wymienić w E32 i obawiałem się, że trzeba kierownicę wyjmować a tego bym juz sie nie podjął.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Nie trzeba demontować koła kierownicy. Wystarczy że opuścisz i wysuniesz ją do końca. Pamiętaj, żeby odłączyć akumulator przed rozłączeniem kostek które są podłączone do licznika. Inaczej później zapali Ci się bląd poduszek powietrznych

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Thx za odp. W tym tygodniu się tym zajmę. Prawdę mówiąc to już z 2 lata jeżdzę bez tej pod licznikiem kilometrów ale teraz i pod wyświetlaczem komunikatów mi się spaliła i już stało sie to denerwujące.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Wymieniłem bez problemu wszystkie 5 szt. bez rozpinania zegarów. Jest wystarczająco długa wiązka aby wyjąć i obrócić. Żaróweczki na allegro kosztują 7 zł/szt. (1,5W, 12V).
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0164667b4.html

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Mam pytanko myślałem że przepaliły mi się żaróweczki od licznika a tu klops obie są dobre dół świeci ok . Co może być tego powodem dodam że naprawiałem stacyjkę ale to chyba niema nic wspólnego .Proszę o podpowiedzi.

    Chodzi mi o te co podświetlają przebiegi.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Ponawiam temat z brakiem podświetlenia przebiegu , nikt nic nie podpowie ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak stwierdziłeś że obie są dobre?
    Jak wymieniać to wymieniać wszystkie.
    Stacyjka nie ma tu nic wspólnego z tym.
    Ale każde ruszenie licznika grozi przepaleniu żarówek w podświetlaniu. One nie lubią wstrząsów.
    Tam jest z 5 żaróweczek. Pozamieniaj je miejscami i zobacz czy święcą te same miejsca czy żaróweczki. Na oko nie da się stwierdzić czy jest dobra.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Tak też zrobiłem pozamieniałem z tymi dobrymi i dalej klops wygląda na to że na górnej części niema napięcia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •