Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Poduszka amortyzatora przód bmw 7 e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin

    Poduszka amortyzatora przód bmw 7 e38

    Wyrobiła mi się, chyba podparciała PODUSZKA AMORTYZATORA. Na allegro lemforder kosztuje ok 100 zł. Mechanik powiedział:"jak bedziemy wymieniać to juz i amortyzatory też wymienimy". Wie, że zawsze wymieniam wszystko co powie i się z nim nie targujuę ale pojechałem do innego warsztatu i tam na przyrządach stwierdzili, że amorki jeszcze są ok. (185 000 oryginalnego przebiegu).

    Nie znam sie na tym. Czy jest jakaś górna granica wieku po której nawet jak są sprawne należy wymieniać?
    Moja E38 jest z końca produkcji 2001. Jeżdzę tylko ok. 10 000 na rok (mam jeszcze dwa inne samochody).

    Czy może tu chodzi o to, że trudno dostać się do tej poduszki i jak już będzie zdjęty ten amorek to warto go wymienić bo koszty robocizny te same?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 20-05-2011 o 09:43

  2. #2
    Raczej o koszty robocizny chodzi. Żeby dostać się do poduszki, koleś musi wytarmosić całego amora, zdjąć z niego sprężynę i dopiero wtedy ma w ręku poduszkę. Równie dobrze składając to do kupy może dać nowego amora. Robota taka sama jak przy wymianie amorów.
    Radzę wjechać na test i sprawdzić ile amorki jeszcze mają, jak będzie sporo to olał bym sprawę i wymienił tylko poduszkę. Szkoda że samemu nie dłubiesz bo byś sobie to w domu opanował - robota nie jest trudna.

  3. #3
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Ja bym się zastanowił, czy aby to napewno poduszka amora, bo one są pancerne i wątpię, że w samochodzie 10-letnim się wybiła, chyba że masz pół miliona km przejechane lub więcej.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Auto kupione w przysalonowym komisie w Raichu z roczną gwarancja w 2008 za 15 000 €. Ja rok poźniej też za niego sporo dałem a kupiłem go od "znanej" z TVP osoby, która nie szczędziła na serwis i nie wierzę, że kręciła licznik bo i tak dużo przejechał w rok (33 000km).
    Hmm... czy to poduszka? Jak mówią wymieniać to wymieniam ale fakt, że teraz to już nie słyszę tego stukania a na wiosnę na krótko się pojawiło.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    nie jestem przekonany czy to lozysko mcphersona jest takie pancerne

  6. #6
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Nie łożysko, a sama poduszka, to nie jest ten sam element.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    lozysko miesci sie w poduszce....i zazwyczaj porzadna dziura, moze ta poduszke zerwac....

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Byłem wczoraj na badaniu technicznym (dow. rej.) i na szarpakach wyszło, że amorki 66 i 68 % czyli ok. Diagnosta powiedział, że poduszki też ok tylko tuleja skośnego wahacza z przodu do wymiany.
    I weż tu bądź mądry ?! Co teraz wymieniać, szczegolnie, że całkowicie przestało stukać. :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Ja bym poradził Ci, żebyś podjechał do innego mechanika, nie dlatego, że ten jest zły ale żeby ktoś inny potwierdził diagnozę. Co do poduszek na amorku to są prawie dożywotnie, ja wymieniłem u siebie (autko z 98r 210000km) ale wcale nie musiałem, nowe wyglądały tak samo, jeśli chodzi o łożyska to wystarczy dokładnie je wytrzeć nałożyć nowego smaru (używam specjalnego do łożysk kulowych - biały wurth) i będą chodziły dalej. Kontrola amorów na diagnostyce nie pokazuje w 100% zużycia czy uszkodzenia amora, wpływ na wynik ma całe zawieszenie - wahacze, sprężyny itd., a wynik pokazuje procentowe zużycie amora w stosunku do drugiego, jeśli jest duża różnica to są do wymiany. Twój wynik w okolicach 60% jest bardzo dobry, nowe amory mają około 80% nigdy nie 100%.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    http://sklep.auto-voll.pl/poduszka-a...d-bmw-e38.html Mam problem z tymi poduchami, mianowicie po wymianie gwintu FK na lowteca, dziwnie mi jakoś skrzypią i trą i przeskakują przy skręcaniu, na starych poduchach się to pojawiło więc kupiłem nowe febiego, dwa dni spokoju i dalej jest to samo, ewidentnie skrzypi to w okolicach kielichów, mechanicy mi to juz rozbierali dwa razy i składali, smarowali i dalej jest to samo, kurde co jeszcze można tam wymienić oprócz tych poduszek co pokazałem w linku, jak wyglądają te łożyska?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •