Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Jakie CB radio kupić wraz z anteną ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg

    Jakie CB radio kupić wraz z anteną ??

    Zanoszę się z zamiarem kupna cb radia ale nie mam pojęcia na co zwracać uwagę i jaki model wybrać.

    pomożecie ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja już trochę tego sprzętu przerobiłem i jeżeli chodzi o Radio to polecam TTI nie jest drogie a dobre.
    Ale najważniejsza jest antena, i najlepiej im dłuższa tym lepiej, chyba że samo miasto więc krótka 0.5 wystarcz, ale na trase minimum 1.5m president.
    Takie radyjko http://allegro.pl/radio-cb-tti-771-t...602610403.html
    Antena President coś około 180cm przymocowana do klapy żeby przy prędkościach powyżej 200km/h nie odleciała.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  3. #3
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    jeśli sprzęt ma być do samochodu to nie warto kupować drogiego sprzętu bo nie będziesz miał czasu bawić się wszystkimi wodotryskami jakie Ci ono zaproponuje:) ważne żeby było to przede wszystkim radio markowe najpopularniejsze to Alan, midland, president. Ważne żeby wybrany model posiadał redukcję szumów squelch (ASC), aby nie bawić się w trakcie jazdy pokrętłem i wyciszając szumy. Musisz się zaopatrzyć w pożądaną antenę również markową. Jeśli jeździsz w długie trasy na otwartej przestrzeni to najlepiej sprawdzi się długi bat:) jeśli jeździsz częściej po mieście to króciutka do 50cm:) WEż pod uwagę że przy długiej antenie często bedziesz ocierał o sufity np w podziemnych garażach hipermarketów a przy wjeździe do garażu składać lub ściągać. Osobiecie polecam radio president Tommy, prościutkie bez udziwnień, asc jest modulacji fm tylko nie ma. Kolor podświetlania bursztynowy czyli taki jak w BMW:) więc pasuje:) co do anteny ja posiadam krotką antene president florida ok50cm, na megnesie, odkręcana, jak dla mnie zestaw przyzwoity, nie trzeba nawet stroić swr:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    potrzebuje coś z redukcją szumów i z zwenetrznym głośnikiem najlepiej cały komplet z anteną i przewodami żeby nie kombinować

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja polecam UNIDEN 520.
    Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jest to kopia President'a a o połowę tańsza.
    Nie ma asc ale ma coś lepszego czyli RFGAIN czyli zmniejszanie czułości radia - funkcja niezbędna w miastach o dużym tłoku w eterze oraz filtr przeciwzakłuceniowy dobrze sprawujący się.
    TTI jest kiepskim producentem radi. Jak Alana to 18. Stary kultowy model prawie nie do dostania ale wyjątkowo dobre radio. Midlandy są średniej jakości. Presidenty to górna półka. Jak antenę to tylko president. Dobry stosunek jakości do ceny ma ten o długości 1,5m. Do każdego radia da się podpiąć głośnik zewnętrzny. Ja mam podpięty głośnik od zestawu głośnomówiącego NOKIA. Świetnie się sprawuje.
    Radio powinno być wyposażone w:
    squelch - obcinanie szumów od pewnej granicy.
    refgain - zmniejszanie czułości radia - dla mnie jest fo funkcja najważniejsza do samochodu
    anl - filtr przeciwzakłuceniowy również ważny

    Radia mają dużo do filtracji zakłóceń. Dobre radio - dobra filtracja, kiepskie radio - kiepska filtracja.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Kiepskie radio = szumofon :D

    Osobiście nie polecam zabawy z antenami magnesowymi jakość sygnału jest dużo gorsza. Bardzo długi czas używałem anteny presidenta jednak po przesiadce na lem'a jestem jeszcze bardziej zadowolony:) W drugiej betii posiadam sirio (model chyba "turbo 2000" nie pamiętam dokładnie) i ta bardzo dobrze się sprawuje:)

    Co do radia bardzo słuszna uwaga z strony "seban123" Podróbki presidenta ale na dobrym poziomie sam mam oryginał jednak miałem z nimi do czynienia fajny sprzęcik:)
    V8 Garage

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Alan 87,presiden lincoln,ranger 2950 to ą porządne radia a nie jakieś badziewia :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar bultan
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23
    BMW
    e-39 520i
    Skąd
    Bielawa
    Jak się zdecydujesz na presidenta to nie na najnowsze III są do bani ja osobiście używam presidenta Johny II i jestem zadowolony.Co do anteny to mam takie samo zdanie jak poprzedników.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    7
    BMW
    Jeszcze nie mam :) Marzę o E38
    Skąd
    Oleśnica / Wrocław
    Wszystko zależy od charakterystyki twoich przejazdów oraz budżetu jaki chcesz przeznaczyć. Jeśli przewaga tras poza terenem zabudowanym to polecam którąś z ml-145 większość firm robi je porządnie więc nie musisz bulić za te najdroższe ( ja używam sirio i jestem zadowolony ). Jeżeli większość to teren zabudowany to polecam antenę helikalną ponieważ przy długości około 0,5m działa jak te długie i nie ma problemu z garażem i podziemnymi - piętrowymi parkingami przy galeriach handlowych oraz anteny te charakteryzują się mniejszym zbieraniem zakłóceń. Rozważyć musisz także rodzaj mocowania i miejsce. Najlepiej na dach - wtedy magnes o jak największej powierzchni albo klapa i mocowanie na uchwyt z motylkiem. Wybór radia to temat rzeka :) - nie wybieraj najtańszych i tych z najnowszych presidentów III. Szukaj takiego z RF gain. Z radyjek które ja bym polecił to wspomniany alan 87 ( ale to bazówka i nie każdemu potrzebne wstęgi choć mam to zamontowane w autobusie ) lub alan 28 ale zdobyć je ciężko i bywają droższe od tych nowych.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice
    jak dla mnie jest ważna oczywiście redukcja szumów oraz nasłuch drugiego kanału przydaje się jak jedziesz z znajomymi, na prywatnym kanale rozmawiasz i jednocześnie możesz słuchać 19 co się dzieje na drodze , i oczywiście dobry bat nim dłuższy tym lepszy, ja posiadam w służbówce takie http://allegro.pl/cb-radio-tti-1100-...637148197.html jak jest ok, ale jak bym miał dla siebie to chyba szukał bym coś tańszego
    Ostatnio edytowane przez Kramer ; 31-05-2011 o 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •