Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Rozłączanie gazu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Rozłączanie gazu

    Witam mam pytanie chodzi o to że od kilku dni mam problem z gazem w silniku 4.0 m60, chodzi o to że po odpaleniu auta po chwili przełącza się na gaz ale jak przejadę jakieś powiedzmy 5km to gaz rozłącza i podaje benzynę. Dodam że jak jadę na gazie i utrzymuję stałe obroty powiedzmy 2000rpm to wszystko jest ok. Co to może być???

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    85
    BMW
    Aktualnie E-38 M60B40
    Skąd
    Rzeszów
    Cześć możesz mieć zapchany filtr gazu ciekłego to ten który jest przy reduktorze lub reduktor zapchany i trzeba by to wyczyścić miałem podobnie. U mnie było tak że czasem pochodził chwile na gazie w czasie postoju, ruszyłem dodałem gazu i odrazu piszczał migał i wskakiwał na paliwo. Wymieniłem filtry gazu ciekłego + lotnego zrobiłem regeneracje reduktora i chodzi jak malina. Mam gaz Prins i u mnie w Rzeszowie każdy boji się lub im się nie chce robić tego gazu jest jeden zakład ale cwaniaki bo jako jedyni robią te instalacje no i wiadome ceny kosmos... a więc zrobiłem to sam i nie ma nic tam trudnego.

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zapchany filterek. Rozregulowany reduktor. Zagięta rurka.
    Temat rzeka.
    Najpierw wizyta u gazownika na kompie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Maciek_Rz Zobacz posta
    Cześć możesz mieć zapchany filtr gazu ciekłego to ten który jest przy reduktorze lub reduktor zapchany i trzeba by to wyczyścić miałem podobnie. U mnie było tak że czasem pochodził chwile na gazie w czasie postoju, ruszyłem dodałem gazu i odrazu piszczał migał i wskakiwał na paliwo. Wymieniłem filtry gazu ciekłego + lotnego zrobiłem regeneracje reduktora i chodzi jak malina. Mam gaz Prins i u mnie w Rzeszowie każdy boji się lub im się nie chce robić tego gazu jest jeden zakład ale cwaniaki bo jako jedyni robią te instalacje no i wiadome ceny kosmos... a więc zrobiłem to sam i nie ma nic tam trudnego.

    A mógłbyś kolego opisać jak wygląda wymiana tego filtra?? Bo właśnie wracałem z roboty odpaliłem auto normalnie już myślałem że jest w porządku a po jakiś 3 km to samo piszczy, miga i przełącza na benzynę.

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jedź z tym do profesjonalistów bo po wymianie filtrów trzeba podregulować kompem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Wina za rozlaczanie gazu moze byc rowniez wadliwy mapsensor (czujnik cisnienia).

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    Wina za rozlaczanie gazu moze byc rowniez wadliwy mapsensor (czujnik cisnienia).
    Właśnie skontaktowałem się ze swoim gazownikiem i też powiedział że to filterek albo właśnie czujnik ciśnienia.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505 Zobacz posta
    Właśnie skontaktowałem się ze swoim gazownikiem i też powiedział że to filterek albo właśnie czujnik ciśnienia.
    Ja wczesniej tak mialem i wlasnie mapsensor byl przyczyna a dokladniej jego umieszczenie. Jak beda ci wymieniali to zwroc uwage zeby nie byl montowany na przewodach wodnych gumowych i blisko silnika bo wtedy sie nagrzewa i psuje. U mnie byl zamontowany na pokrywie zaworow, jak go przenioslem to na krotkie trasy byl spokoj, w dluzszych czasem przerywalo i wtedy jak przerwalo sciagalem przewod gumowy z niego aby spuscic gaz, po zalozeniu wszystko dzialalo. Jakis czas tak robilem bo inne wydatki byly a ta duperela kosztuje 200zl.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    85
    BMW
    Aktualnie E-38 M60B40
    Skąd
    Rzeszów
    Ja wymieniłem 2 filtry w środku czujnika ciśnienia<map sensor> który odpowiada za gaz lotny i filterek od gazu ciekłego 10 min roboty wszystko pomoglo na chwile na 30 kilometrów zaczeło dziać się znów to samo więc zregenerowałem reduktor byl tak zawalony glutami zę zaworek który popuszcza ciśnienie praktycznie nie otwierał się jak by było oblane klejem... Dlaczego tak jest ? bo do gazu dodaja aceton który rozpuszcza gume i zostawia mase glutów na rowkach gdzie idzie ciśnienie gazu... Naprawa reduktora to żadna filozofia trzeba go dobrze odczyścic i złorzyć szczelnie potem wyregulować kompem ja mam gaz prins i gość chciał za podpięcie samo do kompa 50 złoty a dalej to sie okaże... a więc allegro.pl kupiłem interface + instrukcję w zestawie 70 zł i sam pod blokiem zrobiłem to i będe mógł robić to kiedy chce i już mnie nie będzie nic to kosztować :) np samo podpięcie 50 zł heh

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Gaz

    Witam
    Zgadzam się z przedmówcami, jeśli masz jakieś pojęcie i nie boisz się tego zrobić sam, to kup filtry i wymień. Ja tak robię od 2 lat. Co 10tyś wymieniam filtr fazy ciekłej-tj. ten przy reduktorze oraz filtry fazy lotnej 2x. kosztuje mnie 25zł, a nie jak w serwisie 150zl. Do tego kupiłem kabel do mojej instalacji i sprawdzam co się tam dzieje. Jeśli chodzi o to przerywanie to jeśli nie pomoże wymiana filtrów to czeka Cię wymiana reduktora lub jego regeneracja-miałem to samo. Przerywało, piszczało, aż w ogóle na benzynie tylko zacząłem jeździć. Diagnoza u "gaziarza", reduktor do wymiany. Skasował niezłą kasę, reduktor wymieniony i wszystko wróciło do normy. Od tamtej pory jak w/w .
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •