Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Jaki olej do e32 735 1988 rok ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    15
    BMW
    735i e32
    Skąd
    nowy modlin

    Jaki olej do e32 735 1988 rok ?

    witam mam pytako wymieniam olej w mojej e32 735i 88r 300tys km wskazuje licznik nie mam pojecia co było wcześniej lane ? przychylam sie do Liqui Moly mineralnego co o tym myslicie ?p.s ile oleju wchodzi do tego silnika ?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 21-05-2011 o 09:03

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno
    witaj, olej do silnika to temat rzeka, każdy ma inne zdanie a najwiecej do powiedzenia z reguły Ci którzy nie bardzo się na sprawie znają. Liqui moly jako firma to dobry temat.(ale tu też co firma to opinia itp itd.)ważny jest nie tyle producent co paramerty. na pewno nie lej minerala(choć są tacy co jeżdzą,i uważają że robią w ten sposób swojemu silnikowi dobrze;) he),pomimo że nawet mogł na takim pracowac wcześniej, to nic, zalej półsyntetyczny, lub lepiej i z całą odpowiedzialnością to mówię pełen syntetyk np z liqui moly 5w40 high tech. (fioletowa bańka, numer kat. 1307) i wiem co mówię, przed tą operacją możesz,choć nie musisz zastosować taką płukankę też produkcji LQ engine flusch. odrazu napisze dla wszystkich krzyczących że się rozszczelni, zatrze, wypłycze itp itd etc. - nie ma prawa nic niekorzystnego się stać, wręcz przeciwnie, olej skutecznie zwiąże nagary, "umyje" silnik od środka-a czysty silnik to zdrowy silnik.nie zacznie Ci też "brać"oleju, a nawet jak teraz brał, to będzie brał mniej na syntetyku. nie rozpisując się już zbytnio jak ktoś szuka potwierdzenia tych słów odsyłam do strony liqui moly, castrola mobila , tam jak najbardziej zachęcają do przejścia na syntetyk i opisują płynące z tego korzyści. dodam też że przebieg praktycznie nie ma znaczenia na stosowany olej,a ja sam w moim m30b35 z mineralnego przeszedłem na pełno syntetyczny, choć przebieg tez w okolicy 300tys, efekt taki że przestał brać olej zupełnie, a poza tym co mnie bardziej cieszy przestał mi cieknąć uszczelniacz na wale, który na mineralu ciekł-nie od razu oczywiście, ale po 5tys km nawet się nie poci... więc coś w tym jest, poza tym nadmienię że co 15tys, robię sprawdzenie ustawienia zaworów, jak był zaraz po kupnie na mineralu, po zdjęciu pokrywy wszędzie choć niby "czysto" taki ciemny nalot, po zmianie oleju na pełen syn. po kolejnych 15tys, sprawdzenie zaworów i może jeszcze nie wszędzie, ale tak powiedzmy w 80% powierzchni żadnego nalotu,wszędzie gołe aluminium itp. jak nowy. to "namacalnie" utwierdza mnie w przekonaniu słuszności zalewania olei syntetycznych, przez całe życie pojazdu. pozdrawiam.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ja moge Ci polecic Motula 6100 oraz Agipa polsyntetyka - dobre oleje w przystepnej cenie. Obydwa to polsyntetyki, mineralnego nie zalewaj - kiedys kupilem stara e34 z zajechanym m30b35. Miala wlany polsyntetyk - wlalem mineral bo tez myslalem ze to cos poprawi - efekt odwrotny - smarowanie po odpaleniu palilo sie z dobre 15-20sec, a wczesniej kontrolka znikala po 5 sec.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Daj znac jak Ci pojdzie bo sam bym chetnie zmienil na 5W40, ale ostrzegam jesli Twoj silnik trzyma sie tylko na nagarze i pojezdzi jeszcze rok dwa i go sprzedasz, to moze sie okazac, ze tego nie doczekasz i za 2 miesiace bedzie remont bo:

    1. Mozna lac polsyntetyk po mineralnym
    2. Nikt nie wie jaki jest stan silnika, jesli trzyma sie tylko na nagarze to sie rozszczelni, jesli jest szczelny to sie nic nie stanie

    Realia sa takie, ze nasze auta maja po 300-400 tys wiec watpie zeby bylo szczelne ^^

    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...875b677904348e

    Poczytaj tu.
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 19-05-2011 o 09:09

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

    I każdy będzie jeździł na Valvoline :D

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez snajperro84 Zobacz posta
    witam mam pytako wymieniam olej w mojej e32 735i 88r 300tys km wskazuje licznik nie mam pojecia co było wcześniej lane ? przychylam sie do Liqui Moly mineralnego co o tym myslicie ?p.s ile oleju wchodzi do tego silnika ?
    Ja od pięciu lat (tyle mam e32) leje castrol 10w-40 i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.Do mnie wchodzi 4,7L i jest idealnie 3/4 na bagnecie.Ktoś kiedyś mówił że wchodzi mu 6L.Nie wiem....może jakaś chłodnica olejowa?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    ten temat to rzeka. mozna pisac i pisac i kazdy ma swoje zdanie.
    najbezpieczniej jest zalac polsynt
    ja akurat zawsze robie tak ze np. jesli wchodi 6 lit. to upuszcam 2 lit. i wlewam 5w50 mobila. jezdze tak z 5 tys wymieniam na pelny 5w50. wczesniej oczywsicie wszelkie dolewki tylko 5w50.
    po wymianie na 5w50 jezdze 5-8 tys i znow wymieniam na 5w50 i wszystkie nastepne wymiany normalnie juz. pozniej ew. badanie na podstawie kolru.(ja dizli nie uznaje) dla dziadkow i gownozjadow.(chyba ze ktos kupuje nowy i jezdzi do 120-150 tys km)
    oczywsicie wszystko alezy od stanu nagarow w silniku. ale ja zachelwionych sil;nikow poprostu nie kupuje.
    ja uznaje tyko mobil1 5w50 bez wzgledu na marke(nawet maluchem,nie ktorzy pewnie beda sie smiac ze palil olej a tu dupa prawie nic, a tak w pupe dostawal)
    Ostatnio edytowane przez luki730i ; 19-05-2011 o 18:08

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez korni8808 Zobacz posta
    I każdy będzie jeździł na Valvoline
    Chyba raczej na - ROYAL PURPLE albo PENRITE ;-)

    Był już ten test na forum omawiany.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    Sry za kiepskie śledzenie forum :(

    Valvoline dla mnie jest jeszcze cenowo przystępny. Fioletowy już wchodzi w strefę "drogo"

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Ja od pięciu lat (tyle mam e32) leje castrol 10w-40 i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.Do mnie wchodzi 4,7L i jest idealnie 3/4 na bagnecie.Ktoś kiedyś mówił że wchodzi mu 6L.Nie wiem....może jakaś chłodnica olejowa?
    Mi wchodzi rowno 5.7 litra ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •