Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: zauwazylem ze licznik mi zawyza predkosc...

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    może opona z felgą daje inną średnicę niż orginał. W Navi chociaż można to z kalibrować a w komputerze słabo.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: zauwazylem ze licznik mi zawyza predkosc...

    Cytat Zamieszczone przez Marcin978
    zauwazylem ze licznik mi zawyza predkosc...

    o jakies 5 km minimum

    ustawiam sobie tempomat na np 120km/h

    restetuje srednia predkosc na kompie, i tam mam 115km/h

    w poprzednim e38 mialem tyle samo
    co prawda mialem wyzsze opony,,, tym sobie to tlumacze
    ale obecnie mam nominalne opony, wiec powinno byc takie same predkosci a nie sa

    o co chodzi??

    mam w ogole wrazenie ze jak jade 200/h to jade naprawde ze 20km mniej
    expresowo dojezdzam do tych 200 i w aucie jest cicho i latwo sie hamuje z tych 200/h
    wiec mysle sobie ze to jakas sciema

    czy predkosc licznikowa oraz predkosc na kompie sa inaczej liczone, brane z innych czujnikow? czemu to sie rozni w ogole?
    W kazdym aucie tak jest ;-) BMW oszukuja niewiele najlepsze sa w tym ople tam przeklamania siegaja 40km/h- to takze tlumaczy opowieci wlascicieli opelkow z silniczkami 1,3 rzekomo przekraczajacych 180km/h :mrgreen:

    A tak na marginesie to przy 200km/h w kazdej 7ce MUSI BYC CICHO
    :mrgreen:
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    to jest wymog prawny, ze licznik moze miec kilkuprocentowe przeklamanie ale tylko i wylacznie w gore, nie moze pokazywac mniej niz w rzeczywistosci, kiedys robili nawet testy w auto swiecie o ile zawyzaja samochody, ale juz nie pamietam wynikow bo to bardzo dawno bylo

    poza tym to jest korzystne dla producentow - licznik wiecej nabija wiec wychodzi mniejsze zuzycie paliwa, czesciej sie do przegladow jezdzi (jesli sa przewidziane po okreslonym przebiegu, np. 15 000km a naprawde tyle nie przejechales)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Włącz sobie test numer 8.... licznik zawyża. Narazie każde BMW które miałem i mam kłamało. Ale prędkość w teście myślę że jest prawidłowa.. jak na dole miałem 250 :mrgreen: to u góry ok. 257km :-/

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    siemka
    Ja ustawilem sobie w nawigacji aby pokazywala predkosc i praktycznie w kazdym aucie ktore prowadzilem przy 100 km/h licznikowych bylo 94-95 km/h na nawigacji.Widzialem test Kawasaki i redakcja takze mierzyla systemem satelitarnym wiec jest to chyba dosc wiarygodne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •