Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Skrzypienie w tylnym kole.

  1. #21
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    Czy w tylnym zawieszeniu są jeszcze jakieś newralgiczne miejsca, które mogą skrzypieć poza tulejami i linką od ręcznego?...u mnie linka ok...tuleje wyglądają dobrze..jedna ma luz druga nie....naszprycowałem je olejem ale dalej skrzypi...jak pojeździłem w deszczu skrzypienie ustało...
    Skrzypiaca tuleja to jej wolanie o WYMIANE a nie o szprycowanie olejem! Coz to za druciarskie pomysly...
    Tuleja jest juz tak rozjechana ze sie zaciera stad i zgrzyt/skrzypienie
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Łączniki wymieniałem jakiś czas temu...i nie są to druciarskie pomysły tylko próba zdiagnozowania problemu....na zasadzie skrzypi...wstrzykuję olej ...przestaje skrzypieć i mam pewność że to tuleja i wtedy ją wymieniam...a nie w ciemno na pałe...oczywiście i tak je kiedyś wymienię...a tak je wymienię i dalej będzie skrzypieć a mnie trafi szlag...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec

    Post

    Skrzypienie, piszczenie tylne koło
    Ja miałem to samo w e38 i e36 w obu przypadkach ręczny się rozlatywał a dokładnie mocowanie okładzin (szczęk) do osłony tarczy.
    Wiekowe bmw maja z tym problem a dokładnie z osłoną tarczy do której są mocowane te szczeki ,rdzewieją te osłony i zaczepy szczęk latają w środku rarczo-bębna.
    Ewentualnie tuleje wózka.
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 02-06-2018 o 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •