Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Skrzypienie w tylnym kole.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    miałem tak w e39 najpierw zaczyna skrzypieć, to już objaw zużycia tulei, faktycznie może nie być wtedy jeszcze luzu ale jak skrzypi b. szybko się zrobi. Ogólnie jak skrzypi trzeba pomyśleć o wymianie.

  2. #12
    Vip Vip Awatar Wiktor82
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    439
    BMW
    BMW 730D e38,2x MAN TGX 480,VW PASSAT
    Skąd
    lubuskie Trzciel
    Blog
    1
    u mni moze byc inaczej..to raczej objaw zastana niż zużyciz...autko jezdzi w miesiacu góra 3-4dni reszta to postój w garażu pod prześcieradłęm...dodam ze w okresie zimowym wogóle nie jeżdzi....jak to mówi moja dziewczyna choroba się po głębia na punkcie 7re..dla nie zorientowanych dodam że zalogowałęm się pod jej imieniem..pozdrawiam wszystkich maniaków....

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta

    Skoro nie ma luzu to skad sie bierze skrzypienie?
    smar w tuleji czasem "kicieje" i na 99% tuleja do wymiany, strzykawka pomaga na kilka miesiecy,

    np w chrystler voyager ma orginalne koncowki kier. z kalamitkami, zakladasz nową, skrzypi, smarujesz juz nie skrzypi

  4. #14
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Panowie podepne sie :) u mnie jest bardziej dzwiek popiskiwania,a nie skrzypienia.Moje pyt.jak zdiagnozowac czy to tuleja?Oczywiscie chodzi mi o to,by nie szprycowac jej olejem,bo gdy sie okaze ze to nie tuleja to olej wtedy moze zaszkodzic.Dodam ze pojechalem na stacje diagnostyczna i nie ma zadnych luzow itp.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzegorz01081
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    325
    BMW
    e38 728i 1995
    Skąd
    mrągowo
    ja ostatnio się tak załatwilem. coś znowu zaczęło mi piszczeć to wiadomo, strzykawka w dłoń i aplikacja oleju w tuleje. lecz ku mojemu zdziwieniu skrzypiało dalej. po dokladnych ogledzinach okazało się , że piszczała linka ręcznego. rozpadła się guma i pancerz linki tarł o ucho , przez które przechodzi. mam tylko nadzieję , że wstrzykniety olej nie skróci żywotności tulei bo wymieniałem je kilka miesięcy temu.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No coś Ty? Kto smaruje ten jedzie!

  7. #17
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Tak,tak :) i kup od takieko samochod ;)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Wymienilem tuleje na nowe, dobrej firmy. Cos znow skrzypi, i wezme oczywiscie strzykawke i zaaplikuje olej. Jezdze po miejscowosci wypoczynkowej w niemczech gdzie pracuje, i wielki obciach jak to tylne zawieszenie skrzypi. Predkosc max 30 km/h. No chyba ze to linka..... A w polsce kupilem cale zawieszenie, wlacznie z napedem, od jezdzacego anglika. trzeba bylo wymienic przed wyjazdem.....

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Czy w tylnym zawieszeniu są jeszcze jakieś newralgiczne miejsca, które mogą skrzypieć poza tulejami i linką od ręcznego?...u mnie linka ok...tuleje wyglądają dobrze..jedna ma luz druga nie....naszprycowałem je olejem ale dalej skrzypi...jak pojeździłem w deszczu skrzypienie ustało...

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Łączniki stabilizatora.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •