Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: problemy po kupnie e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze

    problemy po kupnie e38

    hej zakupiłem własnie 740i, po lifcie i mam takie problemy z nia
    -po postoju gdzy silnik odsapnie 10min i chce go uruchomic odpala i gąśnie ,faluja mu obroty musze pomuc mu gazem bo inaczej to nic z tego. na zimnym jest lalka
    -kontrola trakcji nie działa
    -dzydzel od zamykania klapy wlewu paliwa za słabo sie wysuwa i nie zamyka klapy ma luz.
    palem trzeba go wyciagnąc
    ipo zdjeciu nogi z gazu na biegu jałowym słychaj jakby wydech latał jakżyd po pustym sklepie a może to co innego ale sprawde napewno
    -z jednej dmuchawy leci cieple powietrze
    puki co zaobserwowałem takie problemy licze bardzo na wasza pomoc myśłe że trafiłem w odpowiednie miejce .Jest to wersja silnikowa 4.4 99r po lifcie chciałbym sie dowiedzic ćzy dobry wybór zrobiłem[czy jest awaryjny na co mam uważąc] pozdro!
    Ostatnio edytowane przez bolo88pl ; 17-05-2011 o 13:48

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ad.1 to obstawial bym czujnik temp. albo czujnik polozenia walu.
    Ad 2. a abs ci dziala ? Jezeli nie to czujnik do wymiany
    Ad 3. probowales przesmarowac smarem albo siknac WD40 ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj twoje pytanie co do awaryjności to trochę po czasie jak już masz.A tak to zacznij od kompa może ci coś podpowie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Czy dobry wybór to sie okaże, z tego co piszesz wynika ze auto kupiles po okazyjnej cenie z wadami o których wiedziałeś, auto jest juz po liftingu czyli z vanosami, może okazać się skarbonką ale to zależy jak poprzedni właściciel go potraktował. Jesli masz kase na utrzymanie to uwazam ze dobry wybór, po liftowe są ładniejsze silnik z vanosem fajniej zbiera sie od dołu, niestety dostęp do częsci jest sporo gorszy niż do przedlifta i są one najczęściej droższe, nie mówiąc jak przyjdzie do wymiany wspomniany wczesniej vanos. Pamiętaj ze nikt nie odda za darmo dobrego auta jeśli kupiłes okazyjnie być może będziesz musiał dołożyć drugie tyle co dales za samo auto:)

  5. #5
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Jeżeli chodzi o ciepłe powietrze z nawiewu to pewnie elektrozawór.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Podlacz pod kompa , wszystko wyjdzie jak na dloni ... A najlepiej zobacz kto sie oglasza w dziale "Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI Diagnostyka - błędy czytanie/kasowanie " odezwij sie do kogos kto mieszka najblizej ciebie .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    Ad.1 to obstawial bym czujnik temp. albo czujnik polozenia walu.
    Ad 2. a abs ci dziala ? Jezeli nie to czujnik do wymiany
    Ad 3. probowales przesmarowac smarem albo siknac WD40 ?

    co do abs-to działa ale koles coś wspominał że jest świezo po wymianie i trzeba jeszcze pod komp zapiąc i załąćzyć ale sprawdzałem jak było pusto i abs zadziałał !
    co do wlewu paliwa faktycznie pomyślałem o tym i przesmarowałęm i jest ok ale sprawdze jeszcze jutro czy sie nie przycina
    Ostatnio edytowane przez bolo88pl ; 17-05-2011 o 18:18

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Cytat Zamieszczone przez sebobass Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o ciepłe powietrze z nawiewu to pewnie elektrozawór.
    ale jaki elektrozawór mołbyś dokładniej bo ja laik jestem sorry

    włąsnie byłem dzisiaj podpiąć go ale coś typowi nawaliło i dupa.
    zbiera sie ładnie nie moge powiedzic .zainteresowało mnie PDC . nie wiem czy to działa tak naprawde bo jak właczam wsteczny to piszcze sygnałem przerywanym i po 2-3 razach cisza .nie wiem jak to powinno działac tak naprawde .czy podczas jazdy jest to aktywne ? bo z przodu tez mam czujniki, czy tylko jak wsteczny włacze? powinno chyba cały czas podczas jazdy normalnie tak samo pika 2-3razy i sie4 wyłacza
    Ostatnio edytowane przez bolo88pl ; 17-05-2011 o 18:17

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bolo88pl Zobacz posta
    -po postoju gdzy silnik odsapnie 10min i chce go uruchomic odpala i gąśnie ,faluja mu obroty musze pomuc mu gazem bo inaczej to nic z tego. na zimnym jest lalka
    Odłącz w tym momencie wtyczkę z przepływomierza i sprawdź czy zapali

    Cytat Zamieszczone przez bolo88pl Zobacz posta
    -kontrola trakcji nie działa
    Bez komputera się nie obejdzie, możliwe, że nawet inpa nie wystarczy, np. w przypadku jak będzie trzeba ustawić kąt skrętu kierownicy



    Cytat Zamieszczone przez bolo88pl Zobacz posta
    ipo zdjeciu nogi z gazu na biegu jałowym słychaj jakby wydech latał jakżyd po pustym sklepie a może to co innego ale sprawde napewno
    Najlepiej wjechać na kanał/podnośnik i obejrzeć czy gumy pod wydechem gdzieś nie są do wymiany. Czasem osłony termiczne nad tłumikami są luźne


    Cytat Zamieszczone przez bolo88pl Zobacz posta
    ale jaki elektrozawór mołbyś dokładniej bo ja laik jestem sorry
    Elektrozawór ogrzewania, częsty problem w bmw
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez bolo88pl Zobacz posta
    .zainteresowało mnie PDC . nie wiem czy to działa tak naprawde bo jak właczam wsteczny to piszcze sygnałem przerywanym i po 2-3 razach cisza .nie wiem jak to powinno działac tak naprawde .czy podczas jazdy jest to aktywne ? bo z przodu tez mam czujniki, czy tylko jak wsteczny włacze? powinno chyba cały czas podczas jazdy normalnie tak samo pika 2-3razy i sie4 wyłacza
    PDC niedziała,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •