Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: jakie sprezyny lepsze?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI

    jakie sprezyny lepsze?

    wlasnie przymierzam sie do wymiany sprezyn i wybieram pomiedzy Monroe a Lesjofors nie wiem ktore beda lepsze , moze ktos ma zamontowane u siebie i moze cos o tym powiedziec, tylko mi chodzi o to zeby samochod troche poszedl do gory...

  2. #2
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Miałem z tyłu Lesjofors, po przebiegu 60 tyś. jedna pękła. Co do wysokości nie zauważyłem różnicy.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Sprężyny

    Wybierz Monroe, ja miałem z tyłu lesjofors'a i się ubiły-tzn nadkola siedziały na oponach. Zdecydowanie niepolecam, założyłem z powrotem stare oryginalne i zdecydowanie wyżej teraz mam -:), ale wybór nalezy do Ciebie-:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    a jak bym zalozyl na tyl monroe a na przod lesjofors to chyba by bylo dobrze nie? bo monroe na przod kosztuje 235 zl za sztuke a lesjofors 150 to na przod bym wrzocil te a na tyl monroe co o tym sadzicie?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Sprężyny

    Ja na przód wrzuciłem KYB niedawno po 120-130zł i na razie jestem zadowolony. Zaznaczę, że wzmocnione bo mam 4.0.

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez GRABA730i Zobacz posta
    wlasnie przymierzam sie do wymiany sprezyn i wybieram pomiedzy Monroe a Lesjofors nie wiem ktore beda lepsze , moze ktos ma zamontowane u siebie i moze cos o tym powiedziec, tylko mi chodzi o to zeby samochod troche poszedl do gory...
    Nikt tego nie rozgryzł do końca :/
    Ja po doświadczeniach z 3.0d powiem, że nie ważne co komplet wzmacnianych musi być.
    Ale 3.0d to nie 3.0i a żaden producent się nie wysila aby określić jaki udźwig mają jego sprężyny, może się okazać, że moje 3.0d stanie na tej samej wysokości co Twoje 3.0i w przypadku gdzie ja założyłem wzmacnianą a Ty standardową sprężynę tego samego producenta.
    W tym wypadku jedynym pewnym sposobem jest kupno nowych oryginalnych :)

    Co do samej ścisłości podniesienia auta to wątpię aby jakikolwiek zamiennik postawił auto tak wysoko jak stoi na oryginalnej sprężynie. To chyba, że wciśniesz mu sprężynę od 750iL :D

    Na pewno to odradzam KYB w szczególności standardowe.

    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Ja na przód wrzuciłem KYB niedawno po 120-130zł i na razie jestem zadowolony. Zaznaczę, że wzmocnione bo mam 4.0.
    Jak dawno temu?? Czas i przebieg? Mi normalne siadły po jakiś 5tys km i 3 miesiącach.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 20-05-2011 o 15:06
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •