Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: jakie klocki hamulcowe lepsze?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ate wprowadziło teraz nowy typ klocków, tzw. Ceramic.
    Ponoć przy normalnym użytkowaniu są trwalsze o ok. 30% i znacznie mniej pylą.
    Ceramika zawarta w klockach zaczyna działać dopiero po rozgrzaniu, do tego momentu zachowują się jak normalne klocki.
    Co to warte jeszcze nie wiem. Niestety przednich do 730D niestety nie ma(zaciski Brembo, a nie ATE) tak więc nici z testu u Szajboosa(trochę się tą informacją zmartwił)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    ja ma klocki Zimmermana i odradzam lecą w oczach i pylą..za to w x5 mam ate i uważam ze sa o wiele lepsze przynajmniej mniej pylą...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    Witam zakupiłem nowe tarcze ori bmw i klocki hamulcowe textar zobaczymy jak będzie to wszystko działać na pewno zdam recenzje Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Jeżeli można w czasie jazdy wrzócić na N to chyba nic się nie stanie automatowi. Chociaż nie jestem pewien nigdy tak nie robiłem.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    Z tego co słyszałem to podczas postoju np na światłach i wrzucania biegu na N to olej w skrzyni nie ma chłodzenia

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez discovery Zobacz posta
    Z tego co słyszałem to podczas postoju np na światłach i wrzucania biegu na N to olej w skrzyni nie ma chłodzenia
    Kolego, olej w skrzyni chłodzony jest przez chłodnicę zamontowaną z przodu samochodu. Tak więc chłodzenie jest.
    Przełączenie na N powoduje utratę ciśnienia oleju w skrzyni przez co nie ma smarowania. Dojeżdżanie do świateł, toczenie się na N powoduje uszkodzenie skrzyni poprzez bark odpowiedniego smarowania. Dlatego np. auta z ASB nie powinno się z reguły holować, a jeżeli już to przez określoną przez producenta ilość kilometrów i z zalecaną prędkością.

    Co do klocków, to zarówno na osi przedniej jak i tylnej zamontowałem ATE. Zwykłe ATE, nie ceramiczne - bez wydziwiania.
    Klocki ATE montuję prawie od zawsze, we wszystkich trzech samochodach i nigdy nie narzekałem. Nie piszczą nawet przy najmniejszych prędkościach, bez problemu wyhamowują samochód, ciężko je przegrzać.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez tomaszs3 Zobacz posta
    Kolego, olej w skrzyni chłodzony jest przez chłodnicę zamontowaną z przodu samochodu. Tak więc chłodzenie jest.
    Przełączenie na N powoduje utratę ciśnienia oleju w skrzyni przez co nie ma smarowania. Dojeżdżanie do świateł, toczenie się na N powoduje uszkodzenie skrzyni poprzez bark odpowiedniego smarowania. Dlatego np. auta z ASB nie powinno się z reguły holować, a jeżeli już to przez określoną przez producenta ilość kilometrów i z zalecaną prędkością.
    Ciśnienie oleju w skrzyni jest zawsze jak pracuje silnik, bo pracuje pompa oleju. Nie powinno się zrzucać na N z takiego powodu, że niepotrzebnie zużywają się wtedy tarczki sprzęgłowe

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Ciśnienie oleju w skrzyni jest zawsze jak pracuje silnik, bo pracuje pompa oleju. Nie powinno się zrzucać na N z takiego powodu, że niepotrzebnie zużywają się wtedy tarczki sprzęgłowe
    http://mb201-124.eu/topic/19580-auto...ada-dzialania/

    Kolego Darku, podsyłam Tobie link z forum mercedesa gdzie kolega opisał zasadę działania skrzyni.
    Ciśnienie owszem jest zawsze, ale nie zawsze takie samo. Pozdrawiam :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez tomaszs3 Zobacz posta
    http://mb201-124.eu/topic/19580-auto...ada-dzialania/

    Kolego Darku, podsyłam Tobie link z forum mercedesa gdzie kolega opisał zasadę działania skrzyni.
    Ciśnienie owszem jest zawsze, ale nie zawsze takie samo. Pozdrawiam :)
    Wyobraz sobie że wiem jak działa

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Sporo warsztatów odradza włączanie "N" na czerwonym swietle i podczas toczenia się pod sygnalizator. Dokładnej przyczyny często nie podają, tylko ogólnikowo zwracają uwagę na to, ze producent przewidział jazdę w ruchu miejskim i korkach przy włączonym "D" i skrzynia "wie" jak sobie z tym radzić. Dodatkowo mówią, że włączanie "N" wiąże się z przełączaniem dodatkowych zaworów i dławików sprzęgających, które nie są obliczone na częste przełączanie. Na koniec, włączanie na "N" i z powrotem na "D" podczas toczenia się auta może spowodować uszkodzenie mechaniczne, jeśli jakieś zawory w sterowaniu są niesprawne - przy czym na postoju to nie szkodzi, a w ruchu tak -- tym gorzej, jeśli skrzynia poszarpuje.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •