Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: E38 M60B30 - dwa problemy - trakcja, nierówne obroty.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    no i taki sisior jak słonia trąba.... przepustnica ok, krokowy ok.... akumulator nowy....

    sterowanie skrzynią walnięte ;p teraz mam dylemat czy wymeniać skrzynię (500-900) czy naprawiać mechatronica (800) ;p

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    kurcze powaznie to wyglada, z kolei ja nie jestem przekonany do naprawiania skrzyn...moze dlatego ze w moich okolicach nikt tego porzadnie nie robi:/
    czyli silnik chodzi rowniej, tylko skrzynia zostala problemem?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez red_man Zobacz posta
    kurcze powaznie to wyglada, z kolei ja nie jestem przekonany do naprawiania skrzyn...moze dlatego ze w moich okolicach nikt tego porzadnie nie robi:/
    czyli silnik chodzi rowniej, tylko skrzynia zostala problemem?
    Tak, silnik chodzi już ok, okazało się, że po zrobieniu porządku z lambdami i czujnikami wszystko jest ok. Co prawda jeszcze jedna lambda przed katem świruje, ale generalnie nie ma co marudzić bo w końcu chodzi tak jak powinien chodzić.

    A co do naprawy skrzyni - mam sprawdzonego gościa, poleconego zresztą, daje gwarancję na to co robi. Też długo się zastanawiałem co robić z tą skrzynią, ale... doszedłem do wniosku, że jeśli kupię używaną i znowu w niej będzie jakiś syf, to efekt będzie łatwy do przewidzenia - wymienię olej i zawory znowu mogą się przytkać... więc zdecydowałem się na naprawę.

    Poza tym jeszcze zaznaczyłem, że jeśli nowy olej będzie już spalony po ~1000 km, to wtedy nic nie naprawiamy, tylko skrzynia idzie w kubeł, bo tak na prawdę to tam już nie ma co naprawiać ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez red_man Zobacz posta
    kurcze powaznie to wyglada, z kolei ja nie jestem przekonany do naprawiania skrzyn...moze dlatego ze w moich okolicach nikt tego porzadnie nie robi:/
    czyli silnik chodzi rowniej, tylko skrzynia zostala problemem?

    No więc... jednego mogę polecić z czystym sumieniem.

    sterowanie - działa jak gdyby nigdy nic, przy okazji wymienione 4 tarczki + olej

    całość 1080 pln + olej

    oczywiście z gwarancją

    dodatkowo zrobiony porządek z przepustnicą (to ona powodowała wskakiwanie na wysokie obroty po odpaleniu)

    auto bez błędów, jeździ prawidłowo, skrzynia nie szarpie, płynnie zmienia biegi, błędy się nie wyświetlają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •