Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Farbowanie półki tylnej

  1. #1
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Farbowanie półki tylnej

    Witam,
    chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia, w kwestii farbowania półki tylnej, nie wiem czy materiał w kolejnych typoszeregach był taki sam, ale głównie chodzi mi o półkę z elektryczna roletą w e32.
    Chciałbym pofarbować na czarno, bo ta którą dostałem jest deko wyblaknięta.
    Przejrzałem kilka forów, widziałem też specyfiki do farbowania np. nubuku, ale zero wzmianki o rezultacie w dłuższej perspektywie czasowej.
    Z góry dzięki za informacje, doświadczenia.
    Jeżeli mimo wszystko nie ten dział, proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Ja ze swojej zdarłem stary materiał i przykleiłem nowy - alcantare bardzo ładny efekt.

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    tez nad tym sie zastanawiam, musze tylko zbadac rynek, jakie firmy, jaka cena, etc. myslalem tez nad flokowaniem, ale poniewaz te czynnosci (wyminay pokrycia) zostawiam jako opcja 2, a farbowanie jako opcja 1 (material deski nie jest wytarty), narazie skupiam sie nad znalezieniem najlepszego specyfiku

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Metr alcantary to jakieś 20zł, klej w sprayu to drugie 20zł.. jest tego pełno na aukcjach.

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    dzieki, moze rzeczywiscie nie bede sie dlubal z farbowaniem tylko okleje alcantara, Marecki7er pamietasz jaka gramature miala ta, ktora oklejales swoja polke?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Z tego co pamiętam to brałem od tego gościa: http://allegro.pl/tuning-meble-mater...602569668.html

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    dzieki za info Marecki

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    ja kiedyś w e36 pomalowałem gumową uszczelkę od szyberdachu na czarno sprajem (tak!) I do dzisiaj jest cacy. Podejrzewam, że półkę też da się tak potraktować. A pomysł zaczerpnąłem kiedyś z programu na Discovery "Fani czterech kółek" jak ktoś malował półkę do Golfa GTi mk1 czy jakoś tak...


    możesz spróbwać, a jak efekt nie będzie zadowalający, to zawsze możesz wymienić materiał :-)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Marecki7er Zobacz posta
    Metr alcantary to jakieś 20zł
    Za 20zł to nie kupisz alcantary tylko szmatę do wycierania podłogi.
    W takich miejscach jak półka tylna nie ma z tym problemu, ale na fotelach ten materiał nie wytrzymuje roku
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    A może lepiej coś takiego http://www.simplyspray.pl/index.php?...age=1&limit=50 odświeża kolor tapicerki. Według mnie takie obszywanie to troszkę bez sensu (wyłącznie w ostateczności), zawsze lepiej zostawić to co było oryginalnie. Na youtubie wiem że są filmiki jak farbują dywaniki samochodowe i inne rzeczy, ale firmy z USA (nazwa mi wypadła, ale nie chcieli wysłać tych spray-ów do polski ponieważ jest zakaz przewożenia takich produktów).
    Ostatnio edytowane przez Kubanek ; 23-05-2011 o 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •