Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] Trzaskanie drzwiami - zamek

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    [mechanika] Trzaskanie drzwiami - zamek

    Panowie, najprawdopodobniej mam już sciachany zamek drzwi kierowcy jak i pasażera, co dziwne ten kierowcy jest chyba lepszy. Trudno zamyka sie drzwi, trzeba trzasnąć niestety, jak jest natomiast otwarte okno to zamykaja si ejak nowe - stąd też diagnoza że to zamek. No i moje pytanie, czy da sie go rozebrać, przeczyścić -pewnie jakaś spręzyna satar/nie odbija) czy tylko kupno nowego i czy są zamienniki i ile wogle kosztuje takie cus..

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    mam to samo...ale ludzie sie wkurzaja jak ktos mnie podwozi a ja zamykam im drzwi jak w maluchu ;D

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    To że sie zamykają lepiej przy otwartch szybach to normalne bo nie wytwarza się ciśnienie w środku auta. Ale to kwestia wyregulowania tego rygielka przykręconego do słupka w aucie. Tylko przesuń go delikatnie bo zacznie Ci stukać w drzwiach :). Ale nie trzeba nic wymieniać ani czyścić ;) tylko wyreguluj zamek
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Panowie wszelkie operacje przy drzwiach zaczynamy od dociągnięcia śrub na zawiasach to najczęstsza przyczyna kłopotów (opadnięte drzwi...) później sprawdzamy stan rygielka (takie czarne coś na słupku) jeżeli nie ma wielkich wyżłobień po prostu cierpliwie go regulujemy ustawiając góra-dół i przód-tył jeżeli to zrobimy dobrze wszystkie kłopoty z drzwiami mamy z głowy ! Do zamka można też jeszcze lekko psiknąć najlepiej silikonem w sprayu i będzie wszystko spoko śmigać...
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •