Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Złe wskazania poziomu paliwa.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn

    Pompa paliwa albo ???

    Witam mam prośbę abyście pomogli mi w rozgryzieniu przyczyny. Mianowicie na loczniku poziom paliwa przekracza 30l a nawet 35l i w tym momencie brakuje paliwa silnik gaśnie.Myślałem że to wina czujnika[tego za kierowcą] ale go wymieniłem i jest tak samo .Po odłączeniu go wskazanie spada do zera i teraz nie wiem czy to wina czujnika a może poprostu pompa za płytko sięga,czy jest to możliwe?
    Ostatnio edytowane przez daber ; 17-05-2011 o 15:43

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn

    wskazania

    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    Witam mam prośbę abyście pomogli mi w rozgryzieniu przyczyny. Mianowicie na loczniku poziom paliwa przekracza 30l a nawet 35l i w tym momencie brakuje paliwa silnik gaśnie.Myślałem że to wina czujnika[tego za kierowcą] ale go wymieniłem i jest tak samo .Po odłączeniu go wskazanie spada do zera i teraz nie wiem czy to wina czujnika a może poprostu pompa za płytko sięga,czy jest to możliwe?
    Jednak wina leżała po stronie pompy . Po wyciągnieciu przeczyszczeniu filterka jest narazie dobrze.
    Jednak nie na długo wybrała paliwo do 20l i znowu brakuje, silnik nie ruwno chodzi i nie wkręca się na obroty.Dolałem 5l i znowu jest ok.Nie wiem czy pompa może ma za małe ciśnienie i nie przelewa paliwa z drugiej komory? albo naczynko pompy te w zbiorniku ma pozatykane otworki i za wolno nachodzi paliwo ? Moze ktoś przerabiał taki temat i potrafi mi podpowiedzieć żebym nie musiał znowu na darmo rozbierać.
    Ostatnio edytowane przez daber ; 17-05-2011 o 15:50

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Czy ktoś wie jak można sprawdzić czy pompa paliwa daje odpowiednie ciśnienie?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Kamil
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    32
    BMW
    725 TDS 98r.
    Skąd
    Soborzyce
    Kolego ja mam taki sam przypadek przy 20 litrach mi sie zapowietrza wyciądnąłem pompkę i wydaje sie na dobrą. Nie wiem czy nie mogą to być te oringi na łączeniu tych przewodów a jak nie to trzeba bedzie cały układ przejrzeć po kolei moze jest gdzieś jakas dziurka mała i łapie powietrze. jak uda mi sie z tym uporać to ci napisze.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    Czy ktoś wie jak można sprawdzić czy pompa paliwa daje odpowiednie ciśnienie?
    sprawdź najpierw czy w teście zegarów pokazuje prawidłową wartość, wystarczy, że auto stoi na równym a benzyna w baku "ustała" i masz miarodajny pomiar (tak przypuszczam) - u mnie pływak czy cokolwiek tam nie siedzi lubi czasami przekłamywać... za to w testach zegarów zawsze podaje mi prawidłową wartość paliwa w baku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •