Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Gdzies ubywa mi plyn chlodniczy e38 2.8????

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar saulinek
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    104
    BMW
    e38 728
    Skąd
    stockhom-bialystok

    Gdzies ubywa mi plyn chlodniczy e38 2.8????

    jak w temacie ubywa mi plyn okolo 150ml co dwa tygodnie .sygnalizuje mi komp.poprawilem obejme pod zbiorniczkiem wyrownawczym ale dalej gdzies sie saczy.sprawdzalem olej jest ok poprostu gdzies spiernicza.moze ktos juz cos takiego mial i podsunie mi jakiegos tipsa.pozdrowienia z bstoku.
    saula

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    trudny temat - przerabiany przez wielu i wiele razy.

    Czy widzisz gdzies na podlozu slady plynu po nocy ? Czy masz instalacje gazowa ? Od kiedy masz te objawy ? Czy zmieniales ostatnio jakies czesci po ktorych trzeba odpowietrzyc uklad ?
    Ile km. robisz w te 2 tygodnie.

    Zrodel moze byc duzo i nie zawsze beda widoczne. Zyczynajac od luznych objemek - przez mikropekniecia chlodnicy, zbiorniczka wyrownawczego itd.

    Odpowiedz na wyzej zadane pytania - a wtedy bedzie mozna okroic troche mozliwe przyczyny.

    150ml na dwa tygodnie to nie duzo ....
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Mnie nasuwa się jeszcze jedno pytanie, kiedy zmieniałeś płyn i czy na pewno jest zalecany do BMW bo może być tak, że masz zły płyn o niższej temp. wrzenia i wywala ci korkiem.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Zerkij na silnik przy pompie wody.. jak jest brudny to wiesz gdzie szukać. Niestety pompy wody By BMW nie są szczytem trwałości.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    Zerkij na silnik przy pompie wody.. jak jest brudny to wiesz gdzie szukać. Niestety pompy wody By BMW nie są szczytem trwałości.
    Dokladnie, ostatnio tez mialem ten problem i okazalo sie ,ze pompa. Aha, u mnie bylo sucho pod autem.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    u mnie też było sucho pod autem... co 2-3 miechy zapalał się komunikat o sprawdzeniu stanu płynu chłodzącego... dolewałem..

    dopiero jak wyciągnąłem chłodnice rozebrałem całe to badziewie żeby dostać się do pompy okazało się że silnik jest dosłownie czarny..


    A tak przy okazji to co zastałem po wyciągnięciu chłodnicy... hmm przegląd 10 lat natury.. 1/3 chłodnicy zapchana :?

    Teraz temperatura nie wskakuje pow. 96 C :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin
    ja też mam problem z płynem tylko że u mnie ucieka 2L na tydzien,ztego co patrzyłem to spiepsza weżem od pompy lub pompą,weża dokreciłem ale dalej mi spiepsza tyle ze mniej i niewiem co jest może złej jakosci zacisk albo wąż jest walniety lub pompa moze miał ktos z was taki objaw o i dodam mega plama pod samochodem :( :( a i co jescze!!!maska mi sie niechce otworzyć co jest??????

  8. #8
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Możesz jeszcze zdjąć tę plastikową obudowę chłodnicy i wentylatora i zobacz tam chyba górą na chłodnicy idzie wężyk do zbiorniczka wyrównawczego sprawdź jego stan bo lubi się przecierać no a później zostaje jeszcze sprawdzanie chłodnicy i wszystkich węży i połączeń...
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •