Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kontrolka ABS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    44
    BMW
    Poszukuję
    Skąd
    Stanisławka

    Kontrolka ABS

    Szukałem przyczyny awarii spryskiwaczy szyby i po pewnym czasie zapaliła się kontrolka od ABSu. Wszystkie bezpieczniki ok. Czy możliwe, że komp złapał jakiś błąd przez to, że tylko włączałem zapłon, a nie uruchamiałem silnika????? Jak odłączę moduł ABSu, tak mi się wydaje, który znajduje się w komorze silnika po prawej stronie to kontrolka gaśnie. Czy ten błąd mogę skasować jakoś sam?????

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    44
    BMW
    Poszukuję
    Skąd
    Stanisławka
    Temat drążę dalej. Coś mi "buczy" przy pompie hamulcowej, czy tam jest jakiś przekaźnik pod tą plastikową obudową przy pompie????? Może dlatego świeci mi się kontrolka ABS????

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Podlacz pod kompa wtedy bedziesz wiedzial co jest nie tak.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    44
    BMW
    Poszukuję
    Skąd
    Stanisławka
    Lubię pogrzebać przy aucie i komp w ostateczności. Zatem pod plastikową przykrywką z napisem ABS znajdują się dwa przekaźniki i wtyczka. Jeden przekaźnik czarny plastikowy, a drugi obudowa aluminiowa. U mnie padł ten czarny. Przyczyna zlokalizowana to jutro naprawa.

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W nich potrafiły się robić zimne luty. Warto przekaźniki rozbierać i oglądać zawartość czy nie ma wypalonych styków i zimnych lutów.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    44
    BMW
    Poszukuję
    Skąd
    Stanisławka
    Chyba nie da się naprawić ustrojstwa. Przekaźnik już ok, ale całe buczenie tak naprawdę pochodzi z pod sterowanie ABSem. Nie wiem czy można to naprawić czy kupić nowe. Na allegro występuje w całości. Co o tym sądzicie??? Link na allegro http://193.23.48.135/pompa-hamulcowa...575514197.html

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sterownik załącza te przekaźniki co załączają pompę, która buczy. Jak coś to zacznij od sterownika ale nie spotkałem się z awarią tych solidnych komputerków. Pompa sama z siebie się nie załączy. Może ją załączyć albo przekaźnik albo sterownik.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    44
    BMW
    Poszukuję
    Skąd
    Stanisławka
    Pompa zaczyna buczek zaraz po przekręceniu kluczyka na zapłon. Czyli jeszcze przed uruchomieniem silnika. Po przekręceniu kluczyka przekaźnik od razy się zwiera i załącza pompę. Czyli wychodzi na to, że sterownik ma winę. seban123 pisząc sterownik rozumiem, że masz na myśli ten moduł przy prawym przednim amorze...?? Chciałbym jeszcze czegoś się dowiedzieć, czy to buczenie to rzecz normalna????

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sterownik znajduje się po prawej stronie komory silnika przy amortyzatorze tak jak pisałeś.
    Buczenie jest normalne tylko w momencie blokowania kół podczas hamowania.
    Tego buczenia nie może być w innej sytuacji jak wyżej. Czyli na włączonym zapłonie nie może pracować.
    Skoro przekaźnik się załącza po zapłonie to znaczy że sterownik go załącza. Prawdopodobnie się uszkodził. Warto by było znaleźć schemat i posprawdzać instalację, zasilania i masy. Może się jakieś zwarcie w instalacji zrobiło i załącza przekaźnik.
    Jak po odpięciu sterownika dalej będzie buczał na zapłonie to wina zwarcia w instalacji. Jak będzie cisza to wina sterownika prawdopodobnie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    44
    BMW
    Poszukuję
    Skąd
    Stanisławka
    Zatem jutro działam dalej, ażeby doprowadzić to do porządku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •