Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: 730 V8 jaka powinna być ustawiona temperatura przełączania się auta na gaz?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    koniec niebieskiego pola to dokładnie 50 stopni


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    a ja mam ustawioną bardzo niską temperaturę po to by móc przełączyć na gaz dokładnie wtedy kiedy chcę a nie czekać na widzimisię kompa. Odpalam na benzynie i w lecie już po 100-200m można spokojnie przełączyć a w zimie to zależy czy będę zaraz stał w korku czy jechał ze stałą prędkością (w tym drugim przypadku też można za raz przełączyć i będzie ok)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Tak trochę pojeździłem po tej regulacji i zmianie temp na 35 st i zgodnie z ustawieniami po każdym odpaleniu nawet na ciepło zanim się przełączy to mija te ok 8 sekund to ok ale np. jest tak ciepło jak teraz i auto przestało całą noc to jak odpalę to ile czasu mniej więcej silnik potrzebuje aby osiągnąć te 35st. ? bo dziś po odpaleniu nie wiem czekałem może 8-10 sekund wskazówka ruszyła się parę minimetrów i już się przełączyło na gaz czy to możliwe że tak szybko osiągnęło 35st.?
    I drugie pytanie
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat Zobacz posta
    w m60/m62 temperatura przełączania poniżej 40 stopni nie ma sensu i tak się nie przełączy szybciej niż jak płyn ma 50 stopni bo do 50 stopni nie ma małego obiegu
    jak mam to rozumieć? to po odpaleniu nawet jak kontrolka pokazuje że niby przełączyło się już na gaz to dopóki płyn nie osiągnie tych 50st chodzi na benzynie?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    14
    BMW
    735i
    Skąd
    Cz-wa
    BMW M62B35 . Przejechałem na LPG około 200.000 km i moge powiedzieć, że auto przełacza mi się zima po przejechaniu około 3 km a latem po 1 km . Patrzac na wychylenie wskaźnika temperatury jest to belka wcześniej jak wychylenie pionowe. jaka jet to dokładnie temperatura nie określę ale myślę, ze około 50 stopni C. Na trasie auto przy spokojnej jeździe ( około 100km/h) na tempomacie spala ponizej 8,9 l/100 LPG. najmniejsze spalanie jakie uzyskałem na dłuzszej trasie to 8,3 l /100 LPG

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Hmm gadałem ostatnio z kumplem i był ostatnio u dobrego mechaniora od BMW i powiedział mu że powinno się gasić na benzynie kawałek przed zgaszeniem i wiadomo odpalać na benzynie i jak już temp. podskoczy samemu przełączać na gaz ponoć o wiele zdrowiej dla silnika i tak myślę że przetestuje ten sposób ktoś z was może stosuje te praktyki :p ?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    14
    BMW
    735i
    Skąd
    Cz-wa
    Cytat Zamieszczone przez Marek_JWe Zobacz posta
    Hmm gadałem ostatnio z kumplem i był ostatnio u dobrego mechaniora od BMW i powiedział mu że powinno się gasić na benzynie kawałek przed zgaszeniem i wiadomo odpalać na benzynie i jak już temp. podskoczy samemu przełączać na gaz ponoć o wiele zdrowiej dla silnika i tak myślę że przetestuje ten sposób ktoś z was może stosuje te praktyki :p ?
    Jak masz zainstalowaną LPG -sekwencja to nie ma potrzeby tak sie bawić. Rano uruchomić auto i spokojnie ale od razu jechać, az do rozgrzania i przejścia na LPG a dalej to juz poezja.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    No tak ale u mnie stoi cała noc silnik zimny odpalę i po ok 8 sekundach się przełącza nie zdążę z garażu wyjechać :p a niby mam ustawione 35st. i na moje powinno się później przełączać tak choćby 1/3 niebieskiego pola

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Możesz mieć ustawiony zły czujnik temperatury w programie do ustawiania.
    Miałem tak dopóki nie zmieniłem typu czujnika
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Ale to jest jakiś osobny czujnik temp dla LPG tak? i on może być walnięty?

  10. #20
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jest czujnik wkręcony w reduktor od gazu. To jest specjalny czujnik dla instalacji gazowej. Na jego podstawie sterownik gazu przełącza z pb na gaz i stosuje korekty od temp. W instalacjach lpg są stosowane czujniki o różnej charakterystyce.
    Jeden czujnik przy 80 stopniach będzie pokazywał 12 a inny 208 stopni.
    Programy do ustawiania gazu mają listę obsługiwanych czujników.
    Podczas montażu należy wybrać z listy czujnik który rzeczywiście jest zamontowany. Bywa że domyślnie jest wybrany inny niż w aucie a instalator to przeoczył.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •