Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: 730 V8 jaka powinna być ustawiona temperatura przełączania się auta na gaz?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie

    730 V8 jaka powinna być ustawiona temperatura przełączania się auta na gaz?

    Witam jak w temacie pytam bo ja chyba mam ustawione 25 stopnie i jak jest zimno np mróz parę stopni to tam ok minuty czekam i się przełącza ale jak jest ciepło to nawet jak auto przestoi noc w garażu co prawda w garażach jest w miarę ciepło ;) to rano odpalę auto i dosłownie kontrolka zamruga 3-4 razy i już się przełącza na gaz a wskazówka temp jest tyko lekko odchylona.
    Jak macie w waszych V-kach? I czy temp ok 25 nie jest za niska? Jaką macie ustawioną temp na kompie i po jakim czasie się wam przełącza w zimne i ciepłe dni.
    Z góry dzięki za pomoc. Pzdr
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 21-05-2011 o 09:04

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Teoretycznie gdzieś wyczytałem, że temp do przełączenia nie powinna być niższa jak 30 stopni. Jak jest niższa to padają wtryski i reduktor. W zimie mam ustawione na 30 a w lecie na ok 40 aby sobie na pb trochę popracował bo przy 30 po odpaleniu od razu się przełącza.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    No juz jakas wskazówka Hmm i tak muszę jechać powoli na pierwszy przeglądzik bo gaz mam od lutego i jeszcze nie byłem na serwisie żeby popatrzeli co i jak.

    Piszcie jak tam u innych będziemy mieli porównanie i zobaczymy jaka temp. najczęściej się pojawia ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Ja mam 40st chyba ... jak postoi na słońcu pod pracą to przeskakuje po 500 metrach a po nocy w garażu to muszę się bujnąć kawałek...

    Sent from my Desire HD using Tapatalk

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Właśnie tak myślałem żeby przestawić temp na 35/40 stopni bo od początku te 25 mi się za mało wydawało choć gazownik twierdził że jak najbardziej może być może i tak ale dla świętego spokoju chyba podniosę.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    w m60/m62 temperatura przełączania poniżej 40 stopni nie ma sensu i tak się nie przełączy szybciej niż jak płyn ma 50 stopni bo do 50 stopni nie ma małego obiegu ;)


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar bultan
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23
    BMW
    e-39 520i
    Skąd
    Bielawa
    nie może być mniej jak 35 st.bo często parownik zamarza podnieś temp.min.do 35st.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Dzięki za wskazówki w piątek jestem umówiony na serwis i powiem żeby przestawił mi na 35 do 40 stopni.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    No wczoraj byłem na małym serwisie u gazownika podniosłem temp. do 35 , wyregulował trochę i ustawił mi takie coś że za każdym razem czy zimno czy upał +30 po odpaleniu auto pierwsze 8 sekund chodzi na benzynie.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    ja mam tak ustawione, że jak wskazówka zaczyna wychodzić z niebieskiego pola, to przełącza się na gaz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •