Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Przestal dzialac nwentylator nawiewu w e38.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    e 38 735
    Skąd
    londyn

    Przestal dzialac nwentylator nawiewu w e38.

    Panowie, prosze o pomoc.

    Tak jak w tytule, stalo sie i tyle. Mam problem ze znalezieniem chocby jednej 7 na zlomie w londynie i juz, dlatego mam pytanko, czy bedzie pasowal wentylator od ktorejs z 5 tek???? Wiem tylko tyle ze musi byc 4 pinowy wentylator.
    Z gory dziekuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 20-07-2011 o 11:34

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Może po nr częsci dojdziemy czy sa te same...
    V8 Garage

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    W zależności jaką masz 7-kę. Np z 750 pasuje tylko do 7-ek, ale sprawdziłem jedną losowo 5-kę sedan 523 z 1997r. i realOEM pokazuje, że do 7-ki też pasuje. http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=64118372183. Podaj nr części tak jak napisał 'tomgtdek69' albo sam sprawdź na realOEM.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #4
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    ale po co wymieniać cały wentylator??? mi padł zimą wiec masakra :( wystarczy ściągnąć deske ,wymatować wiatrak wymienić szczotki( trzeba sobie jakies dopasowac, ja pojechalam do goscia ktory robi alternatory)koszt 22 zł. Troche pracochłonne ale wiatrak smiga jak nowy.mozesz również na chwilę go wskrzesić tzn. otwórz maske odkreć wloty powietrza i przez dziurę od strony pasażera poruszaj łopatki.temat juz był opisywany przez Sebka :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    opcja bardziej pracochlonna ale u mnie bardzo skuteczna. rozbierasz deske (najlepiej we dwoch) zgodnie z opisem ktory jest na forum. wymontowujesz wiatrak i jedziejsz do sklepu/serwisu elektrycznego - u mnie okazalo sie ze wszystko z wiatrakiem bylo ok tylko smar z brudem poprostu go zatrzymaly wystarczylo przeczyscic i przesmarowac i smiga od ponad pol roku jak nowy. a jak wsadzisz uzywke to roboty tyle samo a nie wiesz w jakim stanie bedzie. a tak w serwisie czy to szczotki czy samo czyszczenie zrobia ci od reki - wracasz do domu montujesz i po sprawie.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    e 38 735
    Skąd
    londyn
    Super panowie tylko ze padl mi ten wentylator w drodze do polski, poczulem swad spalonych kabli, wiec mysle sobie ze to nie beda szczotki ale raczej spalilo sie uzwojenie na silniku.
    Dlatego mysle ze najlepsza opcja bedzie wymiana calego wentylatora.

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Da się określić stan wentylatora mając go w ręku. Komutator ma być nieokopcony i nie może mieć głębokiego rowka po którym pracują szczotki. Rowek nie może być głębszy jak 0,8 mm. Jak ma większy to już długo nie po działa lub jest okopcony na czarno w pyle to znaczy koniec szczotek. Szczotki też da się sprawdzić, jakie są długie. Czy nie ma luzów i się luźno kręci.

    Na twoim miejscu przy wymianie wentylatora sprawdził bym "jeż" i filtry kabinowe bo wentylatory padają od zaniedbania.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hajper
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106
    BMW
    e-38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Pytanie odnośnie wentylatora.

    Jak kupowałem 7, nie działał. Zaczął działać sporadycznie po napsikaniu plakiem do nawiewów. Wymieniłem na używany (dość dużo szczotki miał). Pochodził 5-miesięcy - i też padł. W związku z czym wziąłem ten pierwszy, wymieniłem szczotki - włożyłem, podziałał parę godzin - i przestał. Jaka jest przyczyna? Bo chyba nie samego wentylatora?
    oklejanie samochodów Warszawa

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Bardzo ważna kwestia to filtry kabinowe. One często powodują znacznie szybsze zużywanie się wentylatora i uszkadzanie "jeża".

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hajper
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106
    BMW
    e-38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Dziwna sprawa. Auto postało parę godzin - wentylator zaczął działać. Pochodził parę minut - i nagle jakbym wyłączył nawiew z klimatronika - cisza. Bezpiecznik (poz. 32?) cały. Miał ktoś podobą sytuację?
    oklejanie samochodów Warszawa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •