Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Krótszy most do 728iA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom

    Krótszy most do 728iA

    Witam,

    Ostatnio kolega przewiózł mnie swoją e32 730iA po zmianie mostu na krótszy.

    Wrażenie było niesamowite, przyśpieszenie odczuwalnie lepsze, auto jakby lepiej wchodziło na obroty ( jezdziłem z nim wcześniej na serynym moscie)- szczerze to myślałem że zrobił swap'a na 4.0


    Pomyślałem że miałoby to sens w 728, gdyż przełożenia wydają sie być takie same jak w 740iA e38 tylko że mocy już zdecydowanie brakuje...

    Wiadomo, krótszy most = lepsze przyspieszenie kosztem Vmaxa, ale ten w 728 wynosi 230km/h i jest chyba nawet osiągany na 4 biegu...
    Wczoraj specjalnie popatrzyłem to przy 200km/h na 5-tym biegu miałem coś ok 3800-3900 obrotów, więc śmiało mógłby być krótszy...


    tylko pytanie, czy do e38 da sie włożyć coś krótszego?

    Nie znam sie na mechanice i nie wiem czy pasowałoby coś z e39? Czy musi być most który jezdził z automatem czy to niema znaczenia ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Krótszego dyfra do 2.8 nie kupisz,właśnie w 2.8 jest najkrótszy (3,23),w 740 (3.15),w 750 (2.81),co innego jakbyś miał 740 najlepiej w manualu wtedy taki dyfer 3,23 napewno jeszcze polepszy osiągi.Też zmieniłem dyfer w e32 z 3.45 na 3.64,wszystko jest na plus,poza napewno minimalnie mniejszą prękością maksymalną,choć i tak po naszych drogach nikt nie jeździ vmax,apropo,leży u mnie taki krótki dyfer 3.23 z e38,można go zalożyć do czegoś mocniejszego.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 11-05-2011 o 15:23
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    eee z tego co wiem to most był w polonezie (szacun) a u nas jest sam dyfer i wsiowe przeguby :P jak w FWD eh

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    Dzięki Marek za odpowiedź,


    a most z e39 pasuje do e38 ?

    takie coś miałem założyć, miało to być z e39 ale wyglądało nieciekawie a tabliczka i zrezygnowałem z montażu, wie ktoś co oznaczają te numery ?


  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na górze dyfru powinna być naklejka i tam znajdziesz przełożenie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Musiałbyś porównać dyfry z e39 i e38,możliwe,że podejdzie,z e34 do e32 pasuje,ale tylko z wersji m30 i m60,z m20 i m50 nie pasuje(mniejsze flansze),także duże prawdopodobieństwo,że w nowszych modelach jest podobnie.To są jakieś oznaczenia producenta,napewno nie jest to przełożenie :).Stalowa tabliczka jest wkręcona do dekla dyfra.


    Zapomniałem napisać o dyfrach TDS,montowano tam dwa przełożenia,2,79 i 3.38,ten drugi jest napewno od wersji automat,więc w tdsie jest jeszcze krótszy :)
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 12-05-2011 o 08:07
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    sorry że się wtrącę ale jeśli bym założył 3.38 do 740 m60 automat to była by jakaś odczuwalna różnica?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    no to trzoche lipa bo nie kupie w ciemno dyfra z e39, rozgrzebie auto i okaże sie że nie pasuje... ;/
    Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie.... ;/

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez djB_M_W Zobacz posta
    no to trzoche lipa bo nie kupie w ciemno dyfra z e39, rozgrzebie auto i okaże sie że nie pasuje... ;/
    Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie.... ;/
    Jest prostsze rozwiązanie i tańsze. Jutro postaram się to zrobić ;)


    P.S. Zdejmę z półki kilka dyfrów i porównam, każdy jest podpisany :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Opłaca się zamontować 3,23 do m60b40, czy to gra nie warta świeczki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •