Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przepływka ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    Przepływka ?

    e38 740i m62

    Zauwazyłem ostatnio że mój samochodzik coś gorzej przyśpiesza, dzieje sie to głównie przy większych prędkościach i przy wyższych obrotach. Mialem okazje wczoraj przejechac spory kawałek autostradą i zauważyłem że samochód stracił troche mocy. Z pedałem wciśniętym na maxa ciężko było rozpędzić się do 220km/h. Zauwazylem ze jak przyspieszalem od 200 km/h z pedałem wcisnietym na maxa to silnik robil to bardzo kiepsko. W momencie wcisniecia pedału w 3/4 samochod zaczął przyśpieszać i przechodzil bez problemu powyzej 220km/h. Wciskam spowrotem na maxa a on jakby sie dusi i czuc ze nie przyspiesza, popuszczam do 3/4 i silnik zaczyna pracować normalnie i wkrecac sie, wciskam znowu na maxa i czuje ze silnik traci moc. Ogolnie czuje ze w calym zakresie samochod cos wolniej jedzie, ale szczegolnie jest to wyczuwalne powyzej 5 tys obrotow i 150 km/h.
    Jakis czas temu jeszcze spokojnie na niemieckich autostradach samochod zatrzymwał sie na ograniczniku predkosci.
    Komputer nie wyrzucił mi rzadnych błędów, jedynie od początku wyskakują mi jakies błędy LR, LR adapation.
    Problem przytkanych katalizatorów został już wcześniej wyeliminowany, ale wtedy naprawde samochód sie mulił i po ich wycieciu wszystko bylo ok
    e38 m62TUb44 740i

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    Komputer nie wyrzucił mi rzadnych błędów, jedynie od początku wyskakują mi jakies błędy LR, LR adapation.
    Sa to dosyc istotne bledy bo dotycza problemow z przygotowaniem dawki wtrysku.

    Problemem moga byc np. sondy lambda ....
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Posiedzialem troche przy kompie. Odczyty live bez jakis anormalii. Za to błędy standardowo z LR ktore caly czas są, jak sie przejade kawalek to znowu wracają:

    27 lr adaptation multipl. area 1 Bank2
    28 lr-adaptation additiv per time
    26 lr-adaptation multipl. Area 1
    29 LR Adaptation additiv per time bank 2
    9 not an asc2-message
    45 auxiliary water pump

    Na dodatek grzebałem cos w inpie i chyba cos pogrzebałem. Motor not program i zero reakcji silnika na gaz ...
    Grrrrrr...
    Pogrzebałem dalej i na szczęście silnik przy ponownej kasacji błędów i odpaleniu wkońcu zamruczał i not program znikł
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 09-05-2011 o 20:36
    e38 m62TUb44 740i

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    27 lr adaptation multipl. area 1 Bank2
    28 lr-adaptation additiv per time
    26 lr-adaptation multipl. Area 1
    29 LR Adaptation additiv per time bank 2
    Wrzucałem to już na forum:
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    @cursor, a tak na chłpski rozum ?
    e38 m62TUb44 740i

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Oddaj auto do warsztatu ....
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Co do mocy jednak przepływka. Co do tych błędów to przy najblizszej wizycie samochodu w warsztacie moze uda sie stwierdzic od czego są i mam nadzieje ze pojdzie cos z tym zrobic
    e38 m62TUb44 740i

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    przepraszam za post pod postem. Czy po wymienie przeplywki dobrze byloby pokasowac adaptacje ? Na benzynce silnik smiga miodzio, gaz chyba tą swoją autoadaptacją przystosowal sie do uwalonej przeplywki i ciut muli na wyzszych obrotach
    e38 m62TUb44 740i

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    Wiem, że minęło 6 lat, ale wywala mi te same błędy, i postanowiłem zapytać. tomaszeklolek udało Ci się ustalić w pełni co było przyczyną?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar chris01
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    9
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Gdańsk
    Witam odświężę temat. Pojawiły mi się te same błędy. Czy udało się rozwiązać lub zdiagnozować problem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •