e38 740i m62

Zauwazyłem ostatnio że mój samochodzik coś gorzej przyśpiesza, dzieje sie to głównie przy większych prędkościach i przy wyższych obrotach. Mialem okazje wczoraj przejechac spory kawałek autostradą i zauważyłem że samochód stracił troche mocy. Z pedałem wciśniętym na maxa ciężko było rozpędzić się do 220km/h. Zauwazylem ze jak przyspieszalem od 200 km/h z pedałem wcisnietym na maxa to silnik robil to bardzo kiepsko. W momencie wcisniecia pedału w 3/4 samochod zaczął przyśpieszać i przechodzil bez problemu powyzej 220km/h. Wciskam spowrotem na maxa a on jakby sie dusi i czuc ze nie przyspiesza, popuszczam do 3/4 i silnik zaczyna pracować normalnie i wkrecac sie, wciskam znowu na maxa i czuje ze silnik traci moc. Ogolnie czuje ze w calym zakresie samochod cos wolniej jedzie, ale szczegolnie jest to wyczuwalne powyzej 5 tys obrotow i 150 km/h.
Jakis czas temu jeszcze spokojnie na niemieckich autostradach samochod zatrzymwał sie na ograniczniku predkosci.
Komputer nie wyrzucił mi rzadnych błędów, jedynie od początku wyskakują mi jakies błędy LR, LR adapation.
Problem przytkanych katalizatorów został już wcześniej wyeliminowany, ale wtedy naprawde samochód sie mulił i po ich wycieciu wszystko bylo ok