Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: e32 750i - nie otwierajace sie przepustnice

  1. #11
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Przepustnice są rozbieralne, każdy z Was powinien je rozebrać, żeby nie mieć z tym kłopotów. Smaruje się przekładnię, najlepiej smar renolit, do tego czyści komutator, sprawdza w jakim stanie są szczotki oraz łożyska na wirniku. Potem mierzy ścieżki potencjometrycznego czujnika położenia przepustnicy, sprawdza suwak, czy się nie wytarł i czy nie wytarł ścieżek, można go trochę dogiąć. Zawiesiły wam się przepustnice, bo komutator jest tak brudny, że w jakieś pozycji nie przechodzi prąd ze szczotek. Czyści się blaszki przepustnicy z nagaru, są do tego środki. U mnie jak po 200 tyś rozebrałem to wysypał się ze środka węgiel ze szczotek, ogólnie był syf straszny.
    pozdrawiam Bartek

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    A mógłbyś może jeszcze odpowiedzieć na moje pytanie , czy przepustnice na włączonym zapłonie bądź na na zapalonym silniku na P powinny się otwierać do końca czy dopiero podczas jazdy (D) ?

  3. #13
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, nie mam pojęcia jak mocno się otwierają, ponieważ nie miałem okazji sprawdzać, chociażby dlatego, że skrzynie 4hp24 nie mają zaworu upuszczającego ciśnienie z pompy skrzyni, a co za tym idzie nie wolno robić przygazówek na luzie. Podejrzewam, że otwierają się mocno tylko podczas jazdy jak jest duże obciążenie, wtedy przecież jest największe zapotrzebowanie na powietrze jak i paliwo.
    pozdrawiam Bartek

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    temat już był poruszany na forum i mój znajomy w 750 też miał identyczny problem. Wszystko niby ok,kontrolka EML gasła tak jak należy a silnik nie wchodził na obroty. Winne temu są zegary w których znajduje sie moduł sterujący przepustnicami. Załatw drugie zegary od 750 i bedzie śmigał.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •