Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [E32] Jakie powinno być ciśnienie w kolektorze ssącym?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie

    [E32] Jakie powinno być ciśnienie w kolektorze ssącym?

    Witam jak w temacie dodam że chodzi o BMW E32 silnik 3.0 V8 M60B30. Chciałbym sprawdzić czy mam odpowiednie i czy nie łapie mi lewego powietrza. Pzdr

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    a od kiedy w kolektorze ssącym jest ciśnienie ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Nie sprawdzisz czy masz lewe powietrze badając podciśnienie , musiała by być dziura jak nie wiem co .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Hmm w sumie racja w kolektorze występuje podciśnienie źle napisałem

    Cytat Zamieszczone przez Kołtun Zobacz posta
    Nie sprawdzisz czy masz lewe powietrze badając podciśnienie , musiała by być dziura jak nie wiem co .
    A Ja myślałem że wystarczą np jakieś mini nieszczelności w okolicach kolektora np pod uszczelkami czy jakieś nieszczelne wężyki odchodzące od kolektora żeby było za wysokie podciśnienie.

    Ale ktoś mógłby napisać prawidłowe podciśnienie jakie powinno być w kolektorze? Mi podczas podłączenia do kompa podczas kalibracji gazu wyskoczyło że mam ok 0,56 i ponoć jest za wysokie i twierdzili że jest właśnie za wysokie że powinno być coś około 0,33 i czy właśnie w silniku V8 też powinno tyle wynosić?

    I druga sprawa czy to podciśnienie powinno wynosić tyle samo na Pb i na Lpg?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podciśnienie masz jak najbardziej prawidłowe.

    Żeby sprawdzić nieszczelności w dolocie to najlepiej kupić puszkę "zmywacza do hamulców" i sikać delikatnie po dolocie. Jak obroty się podniosą to masz miejsce nieszczelności
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    sprawdz to podciśnienie bez filtra powietrza,może jest problem w złej jakości filtra.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Podciśnienie masz jak najbardziej prawidłowe.
    Dzięki za odpowiedź ale zdziwiłeś mnie tym to jak to w końcu jest kilka osób upiera się że w każdym samochodzie powinno być na poziomie o,29 do 0,33 to np w V8 jest inne ? Np jak u mnie jest 0,56 i takie można uznać za prawidłowe?

    Ludzie wielu z was jeździ V-kami na gazie :p napiszcie jakie macie to podciśnienie u was np jakie wam pokazuje np podczas regulacji gazu. Pzdr

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja nie mam v-ki ale mam około 0,40 na zagrzanym silniku. W normalnych silnikach na biegu jałowym to około 0,33-0,35. Wartość rzędu 0,5 to już jest coś nie tak. Nie zawsze oznacza nieszczelność. Rozjechanie korekt skutkuje tym samym.
    Sprawdzone w 100%. W ciągu jednego miesiąca mam kilka aut gdzie są rozjechane korekty i dziwaczne podciśnienia. Po resecie wszystko jest ok.

    Temperatura silnika ma tu durzo do powiedzenia.
    Inny test to dodanie lekko gazu i trzymanie na np 1000 obrotów. Jakie jest wtedy poidciśnienie?

    Powinno być właśnie w granicach 0,31-0,34 niezależnie od silnika. Omija się wtedy sterownie kompa.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Sory za moją niewiedzę :p ale co to są te rozjechane korekty? Jeśli chodzi np o mapę gazu to była sprawdzana i kalibrowana

    A co do ciśnienia kolega wyżej napisał ze takie podciśnienie w V-ce jest ok więc już sam nie wiem może jeszcze jacyś posiadacze V-ek napiszą jak jest u nich ;)

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Komputer się uczy stanu technicznego i tak dobiera skład mieszanki aby był jak najbardziej ekologiczny. Jak jeździ na jednym paliwie to nie ma problemu. Jak na dwóch to czasami głupieje z powodu za dużej różnicy w dawkowaniu poszczególnych paliw. Efektem jest zalewanie lub zubażanie silnika paliwem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •