Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Klocki hamulcowe BRP

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Klocki hamulcowe BRP

    Czy ktos ma doswiadczenia z klockami tej marki? Mozna je zastosowac bezpiecznie?
    http://allegro.pl/klocki-przednie-bm...586549080.html

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zastanów się czy kwota 100-120 złotych więcej za porządne klocki jest aż tak ogromna, że warto ryzykować zdrowie, życie i auto?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wydaje mi sie, ze warto dac chociaz ta 100za klocki, bo po przejrzeniu aukcji usieszyłem sie, ze sa takie tanie klocki, a jak zadzwonilem do hurtowni to najtansze było za 119 zł a LUCASY za 189 chyba.takze pewnie dzis bede zamawiac jakies na allegro, ale po tych tanszych strasznie ciemnieja felgi, bynajmniej ja mialem taki przypadek sto lat temu w e36, ze zostawal taki ciemny osad na przednich felgach, a po zmianie klockow na troche drozsze, powiedzmy ze sredniej polki było juz wszytsko ok:) pozdrawiam
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    czysto to nie znaczy dobrze. ale to juz inny temat trzeba zakladac. lepsze sa takie ktore brudzą. to klocek ma sie scierac a nie tarcza. jak sie sciera to znaczy ze dziala i pracuje i przy okazji sie czysci i nie powstaje szkliwo.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Na tym nie zaoszczędzisz...nie dość że będą się ścierać 10x szybciej to jeszcze mogą piszczeć itd.Klocek a klocek to różnica zasadnicza.Ja ma teraz textary i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że w porównaniu do ate auto staje "dęba" ...brudzą bo brudzą a tanie nie są...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Pwiem tak ja chyba mam takie zamontowane albo inne tylko ze tez niska polka, bo dostalem komplet na przod i na tyl klockow od poprzedniego wlasciciela i zastanawialem sie czy je zakladac czy kupowac ate, jako ze musialem porobic trochce zeczy i wyplukalem sie lekko z kasy postanowilem je zalozyc do tego kupilem tarcze tez z dolnej polki marki Kraft i szczerze powiem ze problemow z ukl. hamulcowym nie mam zadnych. Jezdze juz rok i duzoooo klockow jeszcze zstalo to samo z tarcza. Pare hamowan ze 150/160 do 0 sie zdazylo i sie przegrzaly ani nie powichrowaly jedyny mankament jaki dostrzeglem a w sumie to moj brat bo ja siedzac w srodku to nieslysze ze toczac sie (10km/h) i lekko hamujac to piszcza, przy wyzszych predkosciach cisza mi to nie przeszkadza bo jak pisalem wczesniej w srodku ja tego nie slysze. Noi jak koledzy wczesniej pisali na felgach widac czarny osad z klockow to tez mi nie przeszkadza bo srednio raz na tydzien samochod jest myty. Smiesza mnie komentaze ze jak sie tego typu czesci zalozy to odrazu do trumny sie idzie itd.itp. jednak do sprzedazy zostaly dopuszczone czyli badania w pimocie przeszly i nie ma mowy o jakims zagrozeniu na drodze jedynie moga sie szybciej zuzywac. Jeszcze dodam iz w poprzednim aucie (vectra a) wymienialem caly ukl. ham. i postawilem go na Ate tak samo u mojego brata w mercu W124 tez wymiana byla i tez jest ATE i po roku uzytkowania zaobserwowalem wieksze zuzycie niz w tych co mam teraz w bmw a jakosc hamowania jest taka sama, przed wymiana w bmw byly tez ate i roznicy nie zauwazylem.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    ja kupilem dzis jednak boscha i mam nadzieje ze bede zadowolony, na klockach chyba jednak nie ma co biedowac.moze i nie byly z najwyzszej polki, ale jakos firma mnie przekonala:) ide zaraz załozyc
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    Smiesza mnie komentaze ze jak sie tego typu czesci zalozy to odrazu do trumny sie idzie itd.itp. jednak do sprzedazy zostaly dopuszczone czyli badania w pimocie przeszly i nie ma mowy o jakims zagrozeniu na drodze jedynie moga sie szybciej zuzywac.
    Widze że nie wiesz c o piszesz, to że jakaś część jast w sprzedaży to nie znaczy że jest dopuszczona przez pimot.

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    Smiesza mnie komentaze ze jak sie tego typu czesci zalozy to odrazu do trumny sie idzie itd.itp.
    Oczywiście możesz się śmiać do łez ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    przejrzalem papiery i klocki jakie mam zamontowane sa firmy Breck. Co do sprzedazy to oczywistym jest ze to co jest sprzedawane to nie wszystko jest dopuszczone przez pimot. Co do jakosci mozna sobie na pudelku posprawdzac znaczki i wiadomo wtedy co sie ma :)
    A co do klockow jeszcze taka mala dygresja jako ze na studiach musielismy odbyc praktyki to moich dwoch znajomych bylo na praktykach wlasnie w pimocie i brali udzial w badaniach klockow ham. roznych marek i roznych polek cenowych i w paru badaniach (dolna polka) klocki niezostaly dopuszczone gdyz mowiac prosto za dobrze hamowaly i wcale prawda nie jest ze znane marki sa cud i miod niekiedy tansze marki okazuja sie lepszymi produktami ale nie zawsze tak jest, trzeba patrzec co sie kupuje i nie sugerowac sie tylko marka i jej renoma. Ja juz pare razy sie na tym przejechalem.
    Jeszcze inna sprawa jest to iz 80% ludzi ktorzy oddaja samochody do warsztatu nie wie co ma zalozone, maja mowione ze tak ori. albo olej najlepszy a tak naprawde zmontowany jest 4max albo Hart i zalane lotosem.
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 07-05-2011 o 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •