Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Co znaczą te błędy e38 740iA m60 95r

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Co znaczą te błędy e38 740iA m60 95r

    Witam podłączyłem sobie auto pod kompa i nie mam pojęcia czego dotyczą te błędy. Znajdują sie one Body- Central Electronics w GM1
    1. 167 mirrow bt potentiometer horizontal and cable
    error frequency 1
    static error
    2. 164 mirrow FT potentiometer vertical or cable,
    error frequency 1
    static error
    3. 165 mirrow FT potentiometer horizontal or cable
    error frequecy 1
    static error
    Co dziwne nie da sie ich skasować tzn. kasują sie i po ponownym szczytaniu błędów dalej są.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Te błędy wskazują na problem z czujnikami położenia lusterek wstecznych. Jak masz siedzenia elektryczne z pamięciami to te czujniki służą do ustawiania lusterek do danego ustawienia pamięci.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    faktycznie lusterka czasami głupieją i nie ustawiają się tak jak były zaprogramowane dodatkowo przy wrzuceniu wstecznego potem nie wraca do tej pozycji co było, gdzie znajdują się te czujniki można to jakoś wyczyścić/naprawić?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Czujniki znajdują się w lusterku, przy silniczkach.

    W E65 miałem podobne błędy, okazało się, że ktoś jak składał lusterko zrobił to źle i potencjometry(te czujniki) wychodziły poza zakres.
    Z pomocą inpy ustawiłem je tak, że od krańcowego do krańcowego położenia potencjometr cały czas był w zakresie i problem zniknął.
    Tam był jeszcze problem z zaprogramowaniem nowych ustawień w pamięci z powodu lusterka, po tym problem zniknął.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Witam mam ten sam problem,czy może ktoś dokładnie wyjaśnić jak wyregulować te czujniki przy lusterkach aby zaczęły działać razem z pamięcią?
    sławomir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •