Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z masą powietrza

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski

    Problem z masą powietrza

    Witam

    Mój problem dotyczy 740d, żeby nie było wątpliwości, o co pytam ;). Ostatnio coraz częściej zaczął pojawiać się u mnie problem z lekkim poszarpywaniem na niskich obrotach przy lekko wciśniętym gazie (na większych obrotach to już nie występuje) oraz chwilowym zanikiem mocy (dosłownie na 1-2 sekundy). W komputerze długo nie było błędów aż do wczoraj - pojawił się błąd drugiego AGR'a oraz błąd nr 13856 Luftmassensystemfehler (wartości mas powietrza są różne od siebie drastycznie - masa na 2 czujniku jest do 2 razy wyższa niż na 1). Czy dobrze podejrzewam, że turbiny już nie pracują jak powinny? Czy może coś bardziej prostego?


    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zamień wkłady miejscami i obejrzyj czy przeniosły się odczyty. Możliwe, że po prostu sam przepływomierz już wymaga wymiany.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Obie przepływki są nowe Boscha - mają jakieś 2 tygodnie... Zauważyłem, że po odpięciu przepływek problem z poszarpywaniem znika - pozostaje wówczas problem braku mocy ale przy odłączonych przepływkach to norma...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Z tymi przepływkami to jest coś dziwnego, moja już lekko nie domaga, ale jak ją rozłączę to nie czuć spadku mocy kreci się normalnie.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak jedna strona silnika ma inną masę niż druga to może być problem z zaworem recyrkulacji spalin EGR. On jak się zatnie to zamiast zasysać powietrze przez przepływkę to zasysa sobie spaliny bo ma lżej. Będzie spadek mocy i kopcenie na zimnym. Ciężej może palić. Jak możesz to zrób screeny z jednej strony i z drugiej w tych samych warunkach i na ciepłym silniku.
    Interesuje mnie wartość przepływu powietrza i wysterowanie zaworów EGR.
    Jak będzie EGR otwarty to może wywalać błąd na przepływomierz. Na wolnych obrotach turbiny tłoczą bardzo mało. Za mało żeby miało to wpływ na pracę silnika. Jak masa się rożni na biegu jałowym to albo problem z EGR albo wydech zapchany, albo zawory się za mało otwierają z powodu źle ustawionego rozrządu lub wyjechany wałek.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Bliżej wieczorka zrobię odczyt kompem i wstawie screeny. Na jutro znajomy ma mi załatwić zawór od EGR/AGR (jak zwał tak zwał) i zobaczymy. Dziś po jeździe zauważyłem, że te lekkie szarpania są w okolicach 1100-1300 obrotów - później znikają na wyższych obrotach... Na jałowym biegu po włączeniu obciążeń w postaci klimy, radia i świateł powstają lekkie wibracje od silnika odczuwalne w aucie a i odczyty z kompa na jałowym biegu są mocno różne...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Zawór EGR wymieniony i błędy z silnika poznikały... Jednak te poszarpywanie/wibracje pozostały... Coraz bardziej zaczynam podejrzewać problem ze skrzynią niż silnikiem (tylko dziwne bo skrzynia była remontowana jakieś 5 miesięcy temu)...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Dziś byłem na sprawdzeniu skrzyni... Okazało się, iż skrzynia jest w 100% OK! Więc problem musi leżeć po stronie silnika... Te poszarpywania/wibracje zaczynają się po nagrzaniu się silnika - wcześniej wszystko jest w porządku... Może macie jakieś pomysły?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •