Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kick down, jak naprawić?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz

    Kick down, jak naprawić?

    Jakis czas temu skrzynia przestała mi przezucac biegi, podpialem sie pod jakis temat o skrzyni i napisałem post, na który nie dostałem zadnej odpowiedzi, ale poszukałem dokładniej i okazało sie, ze problemem jest kick down.odpialem kabelek, skrzynia przezuca normalnie, ale to jest rozwiazanie na chcile.nie miałem czasu nawet wejsc na forum i zapytac o rade.tak wiec panowie, co mam z tym nieszczesnym kick downem zrobic?da sie go jakos wymontowac rozebrac?rzuciłem okiem, i pewnie zeby go wyjac trzeba troche wykładziny odsunac .ale co dalej?miał ktos podobny problem?do czego wogole sluzy owy kick down, bo w sumie to auto jezdzi tak samo jak jezdzilo gdy był on sprawny i podpięty.pozdrawiam
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Cytat Zamieszczone przez MaciejMRH Zobacz posta
    Jakis czas temu skrzynia przestała mi przezucac biegi, podpialem sie pod jakis temat o skrzyni i napisałem post, na który nie dostałem zadnej odpowiedzi, ale poszukałem dokładniej i okazało sie, ze problemem jest kick down.odpialem kabelek, skrzynia przezuca normalnie, ale to jest rozwiazanie na chcile.nie miałem czasu nawet wejsc na forum i zapytac o rade.tak wiec panowie, co mam z tym nieszczesnym kick downem zrobic?da sie go jakos wymontowac rozebrac?rzuciłem okiem, i pewnie zeby go wyjac trzeba troche wykładziny odsunac .ale co dalej?miał ktos podobny problem?do czego wogole sluzy owy kick down, bo w sumie to auto jezdzi tak samo jak jezdzilo gdy był on sprawny i podpięty.pozdrawiam
    Z kick down-em jest jak z jazdą na koniu...jak go kopniesz nogami po żebrach
    to wyrywa do przodu :)
    U Ciebie zacięty jest ten guziczek w pozycji "kopanie non stop".
    (0o=[][]=o0)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    http://moto.allegro.pl/przelacznik-k...560816738.html
    nie jest to droga rzecz, ale mozesz pokombinowac wycisna c go bo moze jest caly czas wcisniety i nie odbija. a sluzy jak nazwa wskazuje podczas jazdy do zrzucenia biegu na nizszy, jedzisz spokojnie np. 80 na 3 biegu i chcesz np. wyprzedzic kogos to wciskasz do dechy i jeszcze mocniej i czujesz pstrykniecie pod noga (wciskasz wtedy ten guzik) i skrzynia zrzuca z 3 na 2. jak dla mnie to srednio przydatny gadzet mam auto rok i uzylem tego dwa razy w sumie tylko po to zeby zobaczyc czy i jak dziala, bo mi poki co do wyprzedzania wystarczy wcisniecie gazu do polowy.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Żeby go wyciągnąć nie trzeba odsuwać wykładziny, wręcz przeciwnie.
    Pod nim(jest na takiej śrubie) jest taka plastikowa zasłonka otworu. Zdejmujesz ją, a na końcu wspomnianej śruby znajdziesz nakrętkę M8(na klucz 13) który wystarczy zluzować, później już przycisk powinno dać się ręką odkręcić.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    tak panowie, kick down nie jest trudne do zrozumienia, tylko dlaczego teraz redukuje i przyspiesza tak samo jak kiedys, zanim sie nie zepsuł, nigdy nie słyszałem zadnego klik to jest najciekawsze:) dzieki cursor za podpowiedz, pewnie jutro ze wzgledu na weekend zobacze co i jak:)
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez MaciejMRH Zobacz posta
    tak panowie, kick down nie jest trudne do zrozumienia, tylko dlaczego teraz redukuje i przyspiesza tak samo jak kiedys, zanim sie nie zepsuł, nigdy nie słyszałem zadnego klik to jest najciekawsze:) dzieki cursor za podpowiedz, pewnie jutro ze wzgledu na weekend zobacze co i jak:)
    jak naprawisz co zobaczysz o co biega.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Cytat Zamieszczone przez luki730i Zobacz posta
    jak naprawisz co zobaczysz o co biega.
    Tylko wtedy mocno sie trzymaj :)
    (0o=[][]=o0)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    w poniedziałek jade po niego, bo dzis juz nie zdazyłem, a da rade sprawdzic bez montowania go czy jest dobry?bo z uzywkami to nigdy nic nie wiadomo:)
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    zaloz sobie na miejscu
    jak wcisniesz to ma zwierac pin(ten od kabelka) na masę(ten bolec fi8)
    to dziala jak wlacznik dzwonka w domu

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    działa, naprawiłem stary i faktycznie redukuje:) tyle ze wczoraj poniosło mnie i z tym moim nieszczesnym gazem 2gen podjalem wyzwanie jakiejs prelude i mi strzelił gaz, taki wstyd ze zaczynam kompletowac elementy do sekwencji.Ale na benzynie chodzi elegancko, tylko wiadomo strzelona przepływka i sie muli na benz, ale po tym strzale nie chce wogole pracowac na gazie.macie jakies przypuszczenia?
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •