Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wspomaganie !!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Wspomaganie !!

    Witam chłopaki !! Mam problem mianowicie jak kupiłem autko okazało sie że dwie rurki które odchodzą od zbiorniczka od wspomagania są sparciałem ... Dokrecałem dokręcałem pierścienie zaciskowe ale to nic nie dawało ... możecie mi napisać gdzie moge dostać te hydrauliczne rurki i ile mniej wiecej bedą one kosztowały razem z wymianą !! ?? Pozdrawiam ... Niestety zaóważyłem że z pod zakrętki od prawej głowicy lekko wypływa ilej w bardzo małej ilości prawie niewidocznej aczkolwiek jest jak sie przejedzie palcem w tym miejscu to czuć olej ... Myślicie że wystarczy dokręcić nakrętke ?? bo miałem przypadek że kolega dokręcał i mu pękła nasadka :/ potem musiał gwintować i ogólnie olej to mu wtedy tryskał :P

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: Wspomaganie !!

    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Witam chłopaki !! Mam problem mianowicie jak kupiłem autko okazało sie że dwie rurki które odchodzą od zbiorniczka od wspomagania są sparciałem ... Dokrecałem dokręcałem pierścienie zaciskowe ale to nic nie dawało ... możecie mi napisać gdzie moge dostać te hydrauliczne rurki i ile mniej wiecej bedą one kosztowały razem z wymianą !! ?? Pozdrawiam ... Niestety zaóważyłem że z pod zakrętki od prawej głowicy lekko wypływa ilej w bardzo małej ilości prawie niewidocznej aczkolwiek jest jak sie przejedzie palcem w tym miejscu to czuć olej ... Myślicie że wystarczy dokręcić nakrętke ?? bo miałem przypadek że kolega dokręcał i mu pękła nasadka :/ potem musiał gwintować i ogólnie olej to mu wtedy tryskał :P
    Czesc Masta
    jeśli chodzi o węże od zbiorniczka, to nie ma z nimi problemu, bo nie są pod ciśnieniem. Gorzej jest z tymi pomiedzy pompą a przekładnią kierowniczą. Miałem podobny problem w e30- założyłem drugą obejme i był spokój.
    Jeśli chodzi o dokręcanie tej nakrętki: chodzi Ci pewnie o nakrętki dekla głowicy. Dość częsta przypadłość w V8. Lepiej jest wymienić uszczelke pod deklem. Tutaj masz instrukcje jak to zrobić.
    Pozdro

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Dzieki za info tylko gdyby ktoś napisął jeszcze gdzie moge kupić te węże od zbiorniczka wspomagania bo dokręcenie drugiej obejmy nic nie da :/ Ponieważ kąłnierzyk rurki jest sparchowiały :/zastanawiałem sie czy nie naciągnąc bardziej tej rurki na ten dziubek w zbiorniczku ale strasznie cieżko to idzie :/

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Popytaj w ASO - to koszt coś koło 190pln a masz pewność że będą dobre na pare dobrych lat.
    Jak będziesz wymieniał uszczelkę pod pokrywą to wymienaij odrazu uszczelki po świecami-koszt niewielki a napewno też już troche puszczaja olej.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hej, co do tych uszczelek to były wymieniane pare miesięcy temu na nowe - kpl 4 sztuki, więc moze spróbuj dokręcić śróbkę... to wada V8 i często spod nich leci, ale żeby szlak trafił te uszczelki po paru tysiacach km to niewierze...

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jakie 4 sztuki? ;) tam są dwi pokrywy więc dwie uszczelki
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    No też mi coś nie pasuje :P dokręciłem bo śrubka była troszke poluzowana, pojeździłem troszke i jak na razie nic nie wybija :) odpukać ;] :P

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Jakie 4 sztuki? ;) tam są dwi pokrywy więc dwie uszczelki
    No dwie pod pokrywe zaworów czy jak to tam się zwie i dwie pod pokrywe cewek/świec czyli razem 4 :) W kpl mi tak sprzedali i tak też wymieniłem :)

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    i dwie pod pokrywe cewek/świec czyli razem 4
    I wszystko jasne ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •