Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Tryb Awaryjny AGS i dwa niezrozumiałe błędy INPA

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Tryb Awaryjny AGS i dwa niezrozumiałe błędy INPA

    Witam.
    Coś dziwnego zaczęło się dziać z moją skrzynią, bez powodu wchodzi w tryb awaryjny i nie wiem o co jej chodzi.
    INPA wypluła 2 błędy (w załącznikach)

    Proszę o opisanie tych błędów.

    Co do skrzyni to był uzupełniony olej. Nie wiem czy dobrze zrobiliśmy.
    Na wyłączonym silniku oleju było pod korek nawet lekko uciekał. Po odpaleniu silnika i wrzuceniu na D mechanik dolał jeszcze 1 litr.
    Czy można przelać olej w skrzyni automatycznej? A może metodą jaką dolewaliśmy, powinno się go dolewać ile się da upchać?
    Temperatura oleju teoretycznie powinna być poniżej 50*C auto stało i stygło przed wjazdem do warsztatu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Silnik.jpg   Skrzynia.jpg  
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    na temat asb mam niewiele do powiedzienia, nie mniej jednak u mnie wskakiwala na tryb awaryjny gdyz mialem za slabe napięcie. Wymiana baterii zniwelowala problemy, może tym tropem. Powodzenia

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No właśnie, baterie coś boli i na tą chwilę nie mam czym jej zastąpić :/

    Tutaj znalazłem coś ciekawego dla potomnych może ktoś przetłumaczyć post kolegi: IMANUEL na język polski?
    http://www.7-forum.com/forum/5/festb...ebe-11450.html
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    IMANUEL tłumaczy zasady działania automatycznej skrzyni biegów "Zahnradfabrik Friedrichshafen ZF-4-HP 22 EH". Nie znalazłem nic w jego poście, co mogłoby pomóc w Twoim problemie.... muKO dobrze mówi! Spróbuj naładować aku i błąd powinien zniknąć. Moja jak stała w garażu przez zimę też zaczęła wywalać błędy skrzyni.... Jedna noc pod prostownikiem i wszystko śmiga.
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Znalazłem wczoraj jeszcze jeden działający akumulator, właśnie się naładował. Za chwilę idę sprawdzić co i jak. Z tym, że ja Panowie mam diesla i mimo rozładowanego akumulatora nigdy nie miałem takich rzeczy!
    Co prawda jak padł mi akumulator i 2 dni temu chciałem go naładować to na danych z czytanych z prostownika wywnioskowałem, że coś głębszego mu dolega (prawdopodobnie jest strzelony), był to stary rupieć założony na sztukę bo nowy poleciał na reklamację...
    Tak czy siak BARDZO PROSZĘ o tłumaczenie błędów jak i ich znaczenia.
    Kubas nie zgodzę się z Tobą, że opisuje samo działanie skrzyni. On opisuje działanie "Prędkości przeciągnięcia skrzyni automatycznej"
    Nie wyjaśni mi to zapewne wprost mojego problemu lecz mimo wszystko chciałbym przeczytać ten post bo wiecie jak google tłumaczy :/
    A owa Prędkość Przeciągnięcia to błąd nr 59

    Bardzo istotne jest dla mnie objaśnienie w szczegółach jak prawidłowo dolać olej do skrzyni!
    I czy można nalać go za dużo? Jeżeli tak jakie są tego konsekwencje.

    -------------EDIT-------------
    Aku wymienione i nic się nie zmieniło.
    Ja wiem, że wszyscy już mają wakacje w głowach ale na prawdę pilnie potrzebuje jakiekolwiek info bo auto mi stoi w garażu a nie ma na to czasu :/
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 06-05-2011 o 14:35
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Na dzień dzisiejszy uzupełniony olej w skrzyni i błąd nr 59 zniknął a więc jak najbardziej wskazuje na poziom oleju w skrzyni biegów jak sugerowali ludzie z innych for poświęconych tematyce skrzyń w UE.
    Co do uzupełniania oleju sam sobie już poradziłem a dla potomnych zostawię linka:
    http://translate.googleusercontent.c...f9A#post520815


    Ale mimo to nadal chciałbym aby ktoś rozszyfrował znaczenie dla skrzyni biegów błędu numer 141!



    Co oznacza dla mojego biedactwa błąd
    141 Signal AGS : Telegrammfehler oder kein Telegramm
    Jedyne co wyczytałem to, że jest to błąd spowodowany przez zewnętrzny kontroler!

    A więc jaki??
    Oprócz czujnika brzydkich zapachów, problemu z jednym małym kabelkiem PDC, błędem poduch (napinacz) i rozwalonym jednym czujnikiem poziomowania świateł
    nie mam żadnych innych problemów z autem! Błędy i uszkodzenia jakie wymieniłem powyżej są stare i nie miały nigdy wpływu na skrzynię biegów.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 09-05-2011 o 16:36
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przede wszytkim masz za malo oleju w skrzyni- 1L wiecej od stanu przy wylaczonym silniku to za malo (brakuje jeszcze jakies 2L)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    W sumie weszło 1,9 L dolewane w ok 50*C na odpalonym silniku na Drive aż nie zaczęło się przelewać, jak wspomniałem po tym zabiegu błąd odnośnie poziomu oleju znikł i to już nie jest moim zmartwieniem.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    DIS wypluł mi więc informacji
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •