Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zapalona kontrolka silnika

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK

    Unhappy Zapalona kontrolka silnika

    hej wczoraj wieczorem podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka silnika... wystraszony zatrzymalem sie posprawdzalem paski itd. wszystko bylo ok silnik pracowal normalnie nie szarpalo nim ani nie przerywal... po ogledzinach (musialem odebrac kogos z lotniska)przejechalem 100 km i wszystko bylo ok,ale zeby byc spokojny pojechalem do znajomego na komputer ale nie dal rady sie połączyc z kompem w aucie ani przez wtyke w srodku w samochodzie ani przez złacze diagnostyczne w komorze silnika i tu pytanie czy gosc mial nieodpowiedni sprzet(koles pracuje w serwisie w uk ponoc ma sprzet do diagnostyki za 8 tys. widzialem ten sprzet i tyle moze byc wart) czy moze byc zablokowany komputer w aucie??czy musze jechac do serwisu BMW zeby zczytac kod błedu i czy jezdzac z zapalona kontrolka moze sie cos zepsuc wole dmuchac na zimne POMOCY CO ROBIC????
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 04-05-2011 o 22:56
    BUMERMANIAK

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    U mnie koleś który pracuje w ASO BMW też miał problem z połączeniem się z autem. Po kilkunastu próbach udało się i posprawdzał co trzeba. A program oryginał z BMW. Był mocno zdziwiony, bo pierwszy raz mu się tak zdarzyło.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Check Engine walczyłem z ta kontrolką długo, wywal katy kontrolka już się nie zapali. Na początku raz na ruski rok się będzie zapalała później przy dużych obrotach.

    A że komp nie mogłeś podpiąć złącza diagnostyczne u mnie co 2 nie może, musi być odpowiedni program, i wtedy na pewno się podłączy.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez przemo9999 Zobacz posta
    Check Engine walczyłem z ta kontrolką długo, wywal katy kontrolka już się nie zapali. Na początku raz na ruski rok się będzie zapalała później przy dużych obrotach.

    A że komp nie mogłeś podpiąć złącza diagnostyczne u mnie co 2 nie może, musi być odpowiedni program, i wtedy na pewno się podłączy.
    To że u ciebie winne były katy nie znaczy że u kolegi też będą, nie doradzaj z taką pewnością bo ktoś gotów to zrobić i ciekawe czy zwrócisz kaskę za nie właściwą diagnozę jak nie to będzie przyczyną. Jeżeli świeci się check to duże szansa jest że komp pokaże jakiś błąd i najpierw zacznij od tego, spróbuj w innym warsztacie może tam uda się połączyć z twoim samochodem.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    sorki za brak ruchu w temacie ale mialem problem z netem ok odpowiadam na propozycje przemo9999 niestety kolego katow nie moge wyciac bo mieszkam i uzytkuje autko w anglii a ze samochód jest angielski musze przechodzic przeglad w anglii a uwierz mi ze przeglad tutaj różni sie od przegladów w polsce tutaj duza uwage przykladaja w kwestji czystosci spalin i jak wywale katy to mi nie przejdzie przegladu NAPEWNO co do wpiecia w komputer to tak jak pisał kolega lockbud musze spróbowac u innego mechanika moze sie mu uda jak nie to ASO BMW tam raczej powinni sie z tym uporac,ale mam takie małe podejrzenia po czym mogla sie ta kontrolka zaswiecic przed wyjazdem na lotnisko musialem zatankowac i zatankowalem ale na stacji TESCO i tak poo cichu wnioskuje ze moglo byc paliwo jakies szitowate i to moglo byc przyczyna no nie wiem jezeli pisze bzdury niech mnie ktos poprawi ale czy jest opcja ze zaswiecila sie ta kontrolka przez paliwo?? napewno pojade na kompa zeby miec pewnosc ale stalo sie to po tankowaniu wiec moze tu jest przyczyna hmmm nie wiem wszystko wykaze wpinka w kompa..........
    BUMERMANIAK

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez magik2.7 Zobacz posta
    mam takie małe podejrzenia po czym mogla sie ta kontrolka zaswiecic przed wyjazdem na lotnisko musialem zatankowac i zatankowalem ale na stacji TESCO i tak poo cichu wnioskuje ze moglo byc paliwo jakies szitowate i to moglo byc przyczyna no nie wiem jezeli pisze bzdury niech mnie ktos poprawi ale czy jest opcja ze zaswiecila sie ta kontrolka przez paliwo??
    Możecie się śmiać, ale jak miałem astrę i zatankowałem pod Auchan zawsze zapalał mi się check, za każdym razem, tankując na innej stacji problem znikał, może u ciebie jest podobnie?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i " angol 740
    Skąd
    ie
    albo sprobuj odlaczyc akumulator na jakis czas nast razem. Moze to cos pomoze :) Warto sprobowac to nic niekosztuje :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar magik2.7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    176
    BMW
    E38 735i 2000r.
    Skąd
    Newmarket/ UK
    Panowie ku..a eureka chyba nawiedzil mnie jakiś dobry skrzat bo dziś rano wsiadam odpalam a kontrolka zgasla czyli ......życie mnie nauczyło NIE TANKUJ NA BADZIEWNYCH STACJACH Sorki za wykrzyczenie ale taka jest prawda wystarczylo zatankowac shell vpower i po klopocie....dziękuje panowie za podpowiedzi (dobrze ze nie ciolem katow;) ) POZDRO 4all
    BUMERMANIAK

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i " angol 740
    Skąd
    ie
    A nie wyje ci pompa paliwowa? może wystarczy przeczyścić filterki ;) Ja kolego w irlandii miałem podobny przypał z tym, ze winne ponosila stacja benzynowa. Skandal na pierwszych stronach gazet irlandzkich, jakis koles z obsługi, pomyli zbiorniki i dolał czegoś do benzynki. Masa fur staneła na szosie a stację ESSO zamknieto ;) Do tej pory jeszcze się sadzą. (nie obrazajac nikogo tak to juz jest z tymi angolami) ;p

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •